W środę 7 czerwca br. na Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym 59 osób przyjęło sakrament bierzmowania. Sakramentu tego udzielił Ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Przyjęcie sakramentu umocnienia chrześcijańskiego poprzedziła trzyletnia formacja młodzieży, a ostatnim etapem przygotowania było uczestniczenie kandydatów do sakramentu bierzmowania w Triduum modlitewnym.

W słowie skierowanym podczas homilii Ks. kardynał przypomniał młodzieży wielką postać św. Jana Pawła II jako wzoru zawierzenia swojego życia Duchowi Świętemu. Nawiązując do obecnego hasła roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście” kardynał Dziwisz przypomniał o potrzebie świadectwa młodych ludzi w Kościele.

Młodzież po wysłuchaniu kazania odnowiła  przyrzeczenia chrzcielne i przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Ksiądz kard. Stanisław naznaczył znakiem krzyżma kandydatów. Pod koniec uroczystości biskup poświęcił pamiątkowe krzyże, pamiątkowe egzemplarze Pisma św. które zawsze mają przypominać o tak ważnym święcie. Na koniec nasi bierzmowani zrobili sobie wspólne zdjęcie przy ołtarzu polowym.

.