21 lipca br. minęła 73 rocznica pogromu mieszkańców Radwanowic. Z tej okazji została odprawiona Msza św. w kościele za ofiary bestialskiego mordu dokonanego na mieszkańcach Radwanowic. Kazanie okolicznościowe wygłosił ks.Marcin Szwarc, oblat. Kaznodzieja przypomniał historię poranka 21 lipca 1943 roku, jaki miał miejsce w Radwanowicach. Przestrzegł, „aby ofiara tych 30 mieszkańców Radwanowic nie poszła na marne”. Przypomniał o trudnym obowiązku przebaczenia bliźniemu. Mszę św. koncelebrowali ks. Andrzej Badura proboszcz Rudawy oraz ks. Andrzej Sasuła proboszcz Radwanowic. W Mszy św. uczestniczyły Poczty Sztandarowe, władze Gminy Zabierzów z panią Elżbietą Burtan Wójtem Gminy, radni i sołtysi naszej parafii. Po Mszy św. w procesji udaliśmy się na cmentarz, aby pomodlić się na grobach naszych bohaterów. Złożone zostały kwiaty i odmówiony pacierz….