,,Wychwalajcie Boga z radością……’’
Dnia 26 października br. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Rudawie przeżywała swój Jubileusz 25-lecia życia zakonnego s. Joanna Bugańska służebniczka NMP NP.
Mszy świętej jubileuszowej przewodniczył ks. Proboszcz Andrzej Badura wraz z obecnymi kapłanami: ks. Prałatem Józefem Prorokiem z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie, ks. Jarosławem Nowakiem z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie, ks. Robertem Pochopniem z tutejszej parafii oraz ks. Piotrem Gawełdą kuzynem s. Joanny z parafii w Tarnowie, który podczas homilii skierował słowo do zebranych wiernych.
Kazanie opierało się na postawach zwyczajnego życie niezwykłych ludzi, świętych, zakończone cytatem franciszkanina Walantego Katarzyńca „ Nie sil się na rzeczy nadzwyczajne, ale zwyczajne wykonuj w sposób nadzwyczajny’’ . Czego Siostrze Jubilatce i wszystkim obecnym życzył głoszący słowo.
Podczas uroczystej Eucharystii wspierała Jubilatkę duchowo najbliższa i dalsza Rodzina: Tata, Brat i Siostra z rodzinami, ciocie, wujkowie oraz kuzynki. Warto zaznaczyć, że na organach podczesz Mszy św. grała także kuzynka Siostry Jubilatki s. Barbara Gawełda, przebywająca obecnie na placówce w Krynicy. Nie zabrakło również personelu z przedszkola, z którymi s. Joanna współpracuje na co dzień i grona osób świeckich.
Obecnością i modlitwą otaczały ołtarz także współsiostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP wraz z Matką Prowincjalną Małgorzatą Maniak na czele. Były obecne: s. wikaria prowincjalna Barbara Pasternak, s.asystentka Małgorzata Kęsek, siostry z grupy s. Joanny wraz z siostrami z innych domów zgromadzenia oraz s. przełożona Renata Podoluk wraz z współsiostrami z placówki w Rudawie, w której obecnie s. Joanna przebywa.
Za dar życia i powołania s. Joanny Bogu niech będą dzięki.