“Ciężar tych złotych obrączek, /które nosicie na swoich palcach/
… to nie ciężar metalu,
ale ciężar właściwy człowieka,
każdego z Was osobno
i razem obojga”.
/Karol Wojtyła – Przed sklepem jubilera/

Dzisiejszy dzień, w święto Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, w parafii p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie zapewne zostanie zapamiętany na długo. Do parafialnego kościoła przybieżeli czcigodni Jubilaci, którzy w tym roku świętowali “złoty jubileusz” małżeństwa. Przybyli, jak pasterze do stajenki betlejemskiej, aby w darze Nowonarodzonemu Zbawicielowi złożyć 50 lat wspólnego życia małżeńskiego. Uczynili to w czasie Eucharystii. A dostojnych Jubilatów było wyjątkowo dużo w tym roku . Aż 11 par małżeńskich w parafii.Czcigodni Jubilaci nie kryli swojego wzruszenia, szczególnie wtedy, gdy odnawiali przysięgę małżeńską. Popłynęły niektórym Jubilatom łzy radości…. Powróciły wspomnienie… i to sakramentalne “tak” wypowiedziane pięćdziesiąt lat temu.
Zgromadzeni w kościele goście, przyjaciele, parafianie gromkimi oklaskami pogratulowali Jubilatom odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
“Pół wieku minęło jak jeden dzień… wspomniał w słowie – ksiądz Proboszcz …. Nie każdemu jest dane, aby po pięćdziesięciu  latach mógł myślami wrócić do tamtych młodzieńczych lat, by obchodzić “złote gody”. Naszym Jubilatom życie tego nie poskąpiło. I należą Wam się gratulacje”.
Życzymy naszym czcigodnym Jubilatom dalszych jubileuszów…. i pogodnej jesieni życia.