Tradycji stało się zadość i po raz 127 wyruszyła z Rudawy pielgrzymka piesza do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpoczęła się w piątek ( 16 sierpnia br.) Mszą św. odprawioną o godz. 6.00. Na zakończenie Eucharystii uczestnicy pielgrzymki otrzymali od księdza proboszcza błogosławieństwo na drogę. Wśród pielgrzymów można było dostrzec najmłodszych parafian, dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Po nadaniu bagaży grupa pielgrzymów licząca około 50 uczestników wyruszyła na pielgrzymi szlak. Do parafii uczestnicy pielgrzymi powrócili w niedzielę późnym wieczorem ok. 21. godziny. Zmęczeni ale radośni zostali przywitani przez najbliższych. Pielgrzymka zakończyła się okolicznościowym nabożeństwem w kościele.

Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za podjęty trud pielgrzymowania do Matki Bożej Kalwaryjskiej, a nade wszystko, za dar modlitwy ofiarowanej w intencji naszych rodzin i parafii.