11 listopada br., w 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, o godz. 9.30 w kościele parafialnym w Rudawie została odprawiona Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny. Uczestniczyło w niej wielu wiernych. Przybyli na nią przedstawiciele władzy Gminy Zabierzów z panią wójt, Elżbietą Burtan, na czele, a także delegacje z pocztami sztandarowymi (uczniowie ze szkół znajdujących się na terenie parafii, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, członkinie Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa).

W okolicznościowym kazaniu, które wygłosił ks. dr Andrzej Scąber, postulator w procesie beatyfikacyjnym ks. Władysława Bukowińskiego, Apostoła Kazachstanu, powiedział:

„Wolna Ojczyzna jest dla nas wielkim darem, ale jest ona także wielkim zadaniem. Jest to nasze dziedzictwo, nasz skarb. Ojczyzna to ziemia, na której mieszkamy, od Bałtyku po Tatry. To również kultura, język i kościół. To także ludzie wszystkich zawodów i posług”.

W kazaniu został też wspomniany, nasz rodak, ks. Władysław Bukowiński:

„Nie urodził się na tej ziemi, ale tu wzrastało jego powołanie kapłańskie, kształtowane przez dwa wydziały; Prawa i Teologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. To jeden z wielu synów Polski, z którego możemy być dumni. Jego miłość do braci zesłanych na dalekie krańce Kazachstanu pozwoliła mu trwać aż do końca na nieludzkiej ziemi”.

Po zakończeniu Mszy Św. Ksiądz Proboszcz Andrzej Badura poświęcił obelisk z tablicą pamiątkową dedykowany Apostołowi Kazachstanu. Tablicę pamiątkową odsłoniła Elżbieta Burtan Wójt Gminy Zabierzów. Radni z naszej parafii złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów.

Następnie wierni udali się na cmentarz, gdzie modlili się w intencji zmarłych bohaterów naszej Ojczyzny oraz złożyli pamiątkowe wiązanki przy grobie Nieznanego Żołnierza i przy pomniku upamiętniającym Pacyfikację Radwanowic.