Ogłoszenia duszpasterskie – 16 niedziela zwykła B (21.07.2024)

Dzisiaj, po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazanie na zakup samochodów dla misjonarzy. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry i pomóżmy polskim misjonarzom głosić Dobrą Nowinę.

W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny.

We wtorek święto św. Brigidy, zakonnicy, patronki Europy.

W środę wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św. Przypominamy o składaniu próśb i podziękowań podczas nowenny. W tym dniu modlimy się w intencji abpa Marka Jędraszewskiego z okazji urodzin.

W czwartek święto św. Jakuba, apostoła.

W piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców NMP.

W niedzielę uroczystości odpustowe ku czci Św. Anny, patronki naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 11.30, której będzie przewodniczył o. Leszek, karmelita.

Zapraszamy parafian, Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, panów „krakowiaków” do baldachimu, dziewczęta do niesienia feretronów. Mile widziane parafianki w strojach ludowych i regionalnych.

W czwartek, piątek, sobotę Triduum modlitewne przed uroczystością odpustową w naszej parafii. Po wieczornej Mszy Św. pomodlimy się litanią do naszej patronki św. Anny.

W sobotę możliwość skorzystania ze spowiedzi przed odpustem od godz. 17.00.

Parafia pw. Wszystkich Świętych w Rudawie oraz Sołtys Rudawy i Rada Sołecka zapraszają na Święto Rudawy, które odbędzie się 27 i 28 lipca na Rynku w Rudawie. Szczegóły na plakatach.

Niedziela  – Róża św. Rity

Wtorek – Róża Św. Jana Pawła II

Czwartek – Róża Zwiastowania NMP

Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Informujemy, że od 28 lipca do 05 sierpnia br. można się zapisać na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę, która po raz kolejny wyruszy jako dekanalna grupa z Krzeszowic. Zapisy w parafii św. Jana Pawła II w Krzeszowicach. Więcej informacji na plakacie.

Dziękujemy za ofiarę złożoną na renowację otoczenia kościoła : Nielepice (1).

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Rudawy ul. Polaczka (od pp. Alina, Krzysztof  Mucha do pp. Głogowskich). Przypominamy, że będzie to sprzątanie przed odpustem!

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o tym , jak „Gazeta Wyborcza” od wielu lat walczy z religią w szkole oraz o jedynym w Polsce Bractwie św. Marii Magdaleny działającym pod Krakowem  (czytaj Zalas).  W Tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł o kard. litewskim (Sigitas Tamkevicius), skazanym na 10 lat pozbawienia wolności w ZSRR. Dla dzieci – Staś.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp.+ Janina Hojna z Niegoszowic. Polecajmy jej duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie wieczny, daj mu wieczny odpoczynek”.