Co to jest?

Światowe Dni Młodzieży to spotkanie młodych katolików zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1985 roku. W przyszłym roku w dniach od 26 do 31 lipca to Kraków będzie organizatorem tego wydarzenia. Każdy ŚDM to niezwykle ważne wydarzenie duszpasterskie. Najważniejszym elementem tych spotkań jest jedność i obecność wielu różnorodnych kultur. Chrystus jest ciągle głoszony i adorowany przez młodych całego świata.

service-icon-2

Jak się to zaczęło?

Spotkanie liderów – Bolechowice 16.05.2015.
Jednym z punktów było wręczenie nominacji Biskupa na Liderów. Następnie było spotkanie z przedstawicielami Komitetu Organizacyjnego ŚDM Sekcji Logistyki z Krakowa. Na wyświetlanej prezentacji omawiali kolejne zadania, jakie stoją przed liderami i komitetami parafialnymi.

service-icon-2 service-icon-2

Dzień skupienia – 06.06.2015, Chrzanów parafia św. Mikołaja
Było to spotkanie liderów i przewodniczących mające na celu zastanowienie się nad szansa rozwoju duchowego zarówno dla nas samych jak i dla naszych parafii w związku ze ŚDM. Był czas na konferencje, Adorację, wspólną modlitwę, garść informacji formalnych i Mszę Św.

service-icon-2

Co się dzieje u Nas?

Troska o stronę duchową i przygotowanie Naszej Parafii to nasz obowiązek. Musimy o tym zawsze pamiętać, bo najważniejsze nie jest samo organizowanie, ale to, w jakim celu podejmujemy te wysiłki i dla Kogo.

Obecnie w Naszej parafii przygotowania koncentrują się na comiesięcznych Czuwaniach i tworzeniu diakonii.
Spotkania modlitewne odbywają się w ostatnią sobotę miesiąca, a spotkania diakonii tydzień poprzedzający Adorację (również w sobotę po Mszy Św.)

  • 23.05.2015 – pierwsze czuwanie ŚDM odbyło się w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.
  • 27.06.2015 – czuwanie o dobre owoce ŚDM w parafii
  • 25.09.2015 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele parafialnym, a po krótkiej modlitwie pierwsze spotkanie diakonii (są to osoby, w różnym wieku, które chcą i będą pomagać w parafii w czasie trwania ŚDM w Krakowie)
  • 24.10.2015 – Adoracja dekanalna – w zeszłym miesiącu mieliśmy przyjemność jako pierwsi w dekanacie krzeszowickim poprowadzić Adoracje dla wszystkich osób, które pragną pogłębiać swoja wiarę w Chrystusa. Na czuwaniu były obecnie nie tylko osoby młode, ale również księża i siostry zakonne z naszego dekanatu.

Najbliższe spotkanie diakoni będzie 21.11. br. a tydzień później tj. 28.11. odbędzie się comiesięczna Adoracja.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych pragnących włączyć się w dzieło przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Gdzie nas można znaleźć ?

Gablota ŚDM
Dyżur (godzinny, raz w tygodniu, niedziela)

Lider ŚDM ☺
Justyna Matuszek-Drażniowska
tel. 886-661-062

Przewodnicząca PKO ŚDM ☺
Małgorzata Świerczyna
tel. 511-976-217