Ogłoszenia duszpasterskie – 17 niedziela zwykła B (28.07.2024)

Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Pragniemy gorąco podziękować Dobremu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w naszym życiu za wstawiennictwem naszej Patronki. Wszystkim parafianom, jak i przybyłym gościom do naszej parafii, życzymy owocnego przeżywania odpustu parafialnego.

Wszystkim Drogim Seniorom naszej parafii – z racji Światowego Dnia Dziadka i Osób Starszych – życzymy błogosławieństwa Bożego.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

W poniedziałek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

W środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00.

W czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Z racji pierwszego czwartku „Godzina Święta” od godz. 17.00. Zapraszamy parafian a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak również osoby, które podjęły Duchową Adopcje dziecka Poczętego  do  modlitwy adoracyjnej o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nielepice – Msza św. o godz. 15.15.

W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Spowiedź od godz. 17.00. Przypominamy szczególnie dzieciom komunijnym o spowiedzi!!! Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15. W tym dniu możliwość uzyskania odpustu zupełnego tzw. Porcjunkuli (Matki Bożej Anielskiej) za pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie wyznania wiary i modlitwy Ojcze nasz.

W sobotę wspomnienie (dowolne) NMP. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub u opiekunek charytatywnych.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 17.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Piątek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Sobota – Róża NMP Królowej Polski

W minioną niedzielę podczas błogosławieństwa kierowców i  samochodów zebraliśmy 3.100 zł. Ofiara została przekazana dla MIVA Polska. Bóg zapłać.

Przypominamy, że za tydzień taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Trwa renowacja wnętrza naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary złożone na renowację kościoła: Pisary (1).

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy z ul. Polaczka (od p. Katarzyny Maciejewskiej do p. Maria Mucha).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” omawiamy kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego przez pryzmat świętych i błogosławionych, którzy brali w nim udział. Było aż siedem takich osób. W Tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł: „Komu w drogę, temu ….pojazd”. Historia motoryzacji. Do nabycia także „Magazyn Niedziela” Cena 15 zł a także dla dzieci – Staś.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.