Ogłoszenia duszpasterskie – 18 niedziela zwykła B (04.08.2024)

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Przypominamy, że taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii.

W poniedziałek rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny

We wtorek święto Przemienienia Pańskiego.

W środę nabożeństwo  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W czwartek wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

W sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Czwartek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Pragniemy podziękować wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą i zaangażowaniem uświetnili naszą doroczną uroczystość odpustową. Wyrażamy wyrazy szczególnego podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej z Rudawy za obecność Pocztu Sztandarowego, Klubom Seniora z parafii, Zespołowi Jarosze z Brzezinki, „krakowiakom”, panom od baldachimu, paniom w strojach regionalnych, służbie kościelnej oraz siostrze Katarzynie. Wszystkim mówimy staropolskie Bóg zapłać.

Informujemy, ze 12 sierpnia br. będziemy gościć w naszej parafii uczestników Pieszej Pielgrzymki Dominikańskiej do Częstochowy. Więcej informacji za tydzień.

Dziękujemy za ofiarę złożoną na remont kościoła: Rudawa (1). Trwają obecnie prace renowacyjne w kościele „nad babieńcem”. W najbliższym czasie przystąpimy do renowacji głównego ołtarza w kościele.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy z ul. Polaczka (od pp. Tobołów do pp. Rednowskich).

Pragniemy poinformować o zbliżającej się naszej 133. Pielgrzymce Pieszej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w dniach od 15 sierpnia do 18 sierpnia br. (niedziela). Msza Św. na rozpoczęcie pielgrzymki w czwartek (15 sierpnia) o godz. 6.00. Zapisy, jak co roku na bocznym ołtarzu. Ilość miejsc na noclegu ograniczona. Zapraszamy stałych pielgrzymów, jak i również tych, którzy pragną się włączyć w pielgrzymowanie do Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

Prasa katolicka: W dzisiejszym numerze „Gościa  Niedzielnego” formularz umożliwiający wsparcie protestu przeciwko ograniczeniu nauczania religii w szkołach, zapowiedzianemu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W Tygodniku  Niedziela przeczytamy artykuł „Tak” dla religii w szkole – formularz protestu wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży związku z ogłoszonymi zmianami w organizacji nauczania religii w szkole. Jest także Magazyn Niedziela (cena 15 zł.) i Staś.