Ogłoszenia duszpasterskie – 19 niedziela zwykła B (11.08.2024)

Witamy dzisiaj w naszej parafii o. Roberta, oblata, który będzie spędzał urlop w naszej parafii, pomagając w pracy duszpasterskiej. Życzymy o. Robertowi dobrego odpoczynku.

W poniedziałek zawita do nas Piesza Pielgrzymka Dominikańska z Krakowa. Osoby chętne do przyjęcia pielgrzymów na nocleg mogą zgłaszać się do przyjęcia przez stronę internetową pielgrzymka.dominikanie.pl w zakładce „Zgłoś kwaterę”, lub pod numerem 694 480 589. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

We wtorek święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. W tym dniu kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią o godz. 19.00!!! Po Mszy Św. modlitwa różańcowa i procesja eucharystyczna. Prosimy Róże Żywego Różańca o poprowadzenie modlitwy różańcowej. Prosimy o przyniesienie świec.

W środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.  Msza Św. w Brzezince z racji święta patronalnego kaplicy o godz. 9.00. Zapraszamy całą społeczność Brzezinki do wspólnej modlitwy.

W czwartek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. wg porządku niedzielnego, z wyjątkiem pierwszej Mszy Św. która zostanie odprawiona o godz. 6.00 z racji wyjścia naszych pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej. Błogosławieństwo ziół i kwiatów na każdej Mszy Św.

W sobotę święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji krakowskiej.

W niedzielę powrót „pielgrzymów kalwaryjskich” do parafii ok. 19.00/20.00.

Wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Piątek  – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Informujemy, ze siostra Służebniczka Joanna Bugańska została przeniesiona na nową placówkę do Świątnik Górnych. Dziękujemy siostrze Joannie  za wszelkie dobro, które otrzymaliśmy podczas jej pobytu w naszej parafii. Życzymy jej błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowej parafii.

W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 5.050 zł. Trwają obecnie prace renowacyjne przy wejściu bocznym kościoła. Dziękujemy za wszelkie ofiary ofiarowane na renowacje naszej świątyni i otoczenia kościoła.

Przypominamy, że trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Lista wystawiona na bocznym ołtarzu. Trzeba zabukować nocleg!!!

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę  do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze (od pp. Jana i Marzeny Wąchol).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy rozmowę z Przemysławem Babiarzem o pozasportowych aspektach olimpiady i o jego wierze. Magazyn Niedziela (cena 15 zł)

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. + Dorota Molik z Siedlca. Polecajmy jej dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”. –à

Komunikat w sprawie cmentarza

W związku ze stanowiskiem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krakowie, część cmentarza parafialnego objęta osuwiskiem zostaje zamknięta i wyłączona z użytkowania.  Prosimy o niewchodzenie na zabezpieczoną część cmentarza.

Parafia podejmuje działania na rzecz uzyskania finansowania na pokrycie kosztów ustabilizowania osuwiska. O postępach będziemy informować.