Ogłoszenia duszpasterskie – 23 niedziela zwykła B (08.09.2024)

Dzisiaj rodziny Archidiecezji Krakowskiej gromadzą się u tronu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Łączymy się duchowo z pielgrzymami w Kalwarii, prosząc o opiekę Pani Kalwaryjskiej dla naszych rodzin.

W tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie (dowolne) bł. Anieli Salawy, dziewicy

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie (dowolne) Najświętszego Imienia Maryi.

W piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.  W tym dniu zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 19.00. Następnie po Eucharystii modlitwa różańcowa i procesja eucharystyczna. Prosimy o przyniesienie świec.

W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W niedzielę w naszej parafii Parafialny Dzień Dziękczynienia z poświeceniem wieńców dożynkowych na Mszy Św. o godz. 9.30. Zapraszamy parafian i poszczególne sołectwa do wspólnej modlitwy za dar tegorocznego chleba.

Niedziela  – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Piątek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Niedziela – Róża Matki Bożej Bolesnej

Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 6.700 zł. Dziękujemy za koperty złożone na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (1), Nielepice (1).

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy  ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia, ul. Trzaskowskiego (od p. Edmunda Gędłek do młyna).

Prasa katolicka: Dzisiaj „Gość Niedzielny” rozmowa z przeorem Kamedułów nt. sensu istnienia zakonów o bardzo surowej regule. W Tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł: „Kościół i pokolenie Alfa”. Czy dzieci, które urodziły się „ze smartfonem w ręku” trzeba mieć inne podejście duszpasterskie? Jest nowy numer Historia Kościoła. a w nim warto przeczytać artykuł: Milczenie Piusa XII. Cena 12 zł. Dla dzieci – Staś.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. + Teresa Kuryłowicz z Pisar.  Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.