Ogłoszenia duszpasterskie – 27 niedziela zwykła B  (06.10.2024)

Dzisiaj, chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy o godz. 17.00.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne.

W tym tygodniu:

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30.

W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30  i wieczorną Eucharystię. Po Mszy Św. spotkanie z zelatorkami. Katecheza przy parafii dla uczniów klasy 7 Szk. Podst. Spotkanie rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym.

W środę wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek katecheza przy parafii dla uczniów z kl. 8 Szkoły Podstawowej (nabożeństwo różańcowe i Msza Św. o godz. 18.00).

W sobotę odbędzie się IX Pielgrzymka Apostolstwa Margaretka do Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach. Początek pielgrzymki – przywitanie pielgrzymów o godz. 9.00, Msza Św.  o godz. 12.00 (bp Janusz Mastalski). Program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

W niedzielę 13 października będziemy obchodzili XXIV  Dzień Papieski pod hasłem: „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Jego organizatorem jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

W tym dniu zostanie odprawione ostatnie nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18.00  a następnie modlitwa różańcowa  i procesja eucharystyczna. Prosimy Róże Żywego Różańca o poprowadzenie modlitwy różańcowej. Owocem tegorocznego nabożeństwa fatimskiego jest powstanie nowej Róży Różańcowej Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.  Prosimy o przyniesienie świec.

Wtorek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Niedziela  – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętając o naszych bliskich, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności, przyjmujemy na modlitewne wypominki za zmarłych. W wypominkach rocznych modlimy się cały rok za zmarłych. Na wypominki roczne przyjmujemy tylko w kancelarii!!! Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych. Piszemy tylko imiona zmarłych (bez dodawania córka, syn, wnuk itp.). Kartki na wypominki na bocznym ołtarzu. Na wypominki roczne za duszę jednego zmarłego składamy ofiarę jednej intencji mszalnej.

Na wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę. Będziemy je czytać przez miesiąc listopad przed wieczorną Mszą Św.

Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowacje kościoła: Nielepice (2) Bóg zapłać.

Informujemy, że od czwartku będzie dostępna nowa księga z intencjami mszalnymi na rok 2025.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnym za posprzątanie kościoła. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Rudawy ul. Na Skarpie (od pp. Moń).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym”  o tym, jak św. Szarbel ożywił uśpiona czeską parafię. W Tygodniku Niedziela ciekawy artykuł o różańcu. „Nie ma takiego problemu, którego nie rozwiązałby różaniec”. Dla dzieci – Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

Nasza parafialna scholka serdecznie zaprasza wszystkich chętnych – dziewczynki i chłopców ze szkół podstawowych do dołączenia w swoje szeregi! Spotkania odbywają się w soboty, o godzinie 9:00 w salce na plebanii. Dlaczego warto dołączyć? Poznasz nowych przyjaciół, zdobędziesz wiedzę i rozwiniesz swoje umiejętności a ponadto będziesz uczestniczyć w nabożeństwach, śpiewem wychwalając Pana.