Ogłoszenia duszpasterskie – 21 niedziela zwykła B (25.08.2024)

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. mgr. Patryka Jagosa, który dekretem ks. abpa Marka Jędraszewskiego został skierowany do pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej w posłudze duszpasterskiej pośród nas.

Witamy także nową siostrę Natalię Bąk ze Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP  Starowiejskich. Życzymy siostrze Natalii błogosławieństwa Bożego i dobrej współpracy w naszej wspólnocie.

W tym tygodniu wypada pierwsza niedziela miesiąca.

W poniedziałek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Odnowienie Aktu zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej na Mszy Św. o godz. 18.00.

We wtorek wspomnienie św. Moniki.

W środę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W piątek spowiedź od godz. 17.00. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania dzieci i młodzież szkolną rozpoczynającą nowy rok szkolny.

W sobotę pielgrzymka dziękczynna młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej za dar wakacyjnych rekolekcji.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Dziękujemy pielgrzymom z naszej parafii, którzy wędrowali do Sanktuarium Maryjno- Pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej za podjęty trud pielgrzymowania,  a nade wszystko, za dar modlitwy ofiarowanej w naszych intencjach

Niedziela — Róża Zwiastowania NMP

Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację kościoła: Nielepice (1).

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy ul. Śląska /prawa strona w stronę „Graności”(od pp. Woźniak, Perlik do pp. Żurakowskich).

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” rozmowa z przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego KEP o tym, jak przeciwstawić się niezgodnemu z prawem rozporządzeniu minister edukacji o ograniczeniu szkolonej katechezy. Jest także Tygodnik Niedziela a dla dzieci Staś.

Podobnie jak w minionym tygodniu, także i dziś możemy wesprzeć u o. Roberta, przez nabycie kalendarza misyjnego Polskich Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, misje prowadzone przez zgromadzenie na wszystkich kontynentach świata.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. + Jerzy Wąchol z Rudawy. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.