Ogłoszenia duszpasterskie – 20 niedziela zwykła B (18.08.2024)

Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego tygodnia możemy dziś wesprzeć przez tradycyjne nabycie kalendarza misyjnego Polskich Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, rozprowadzanego przez o. Roberta, misje prowadzone przez zgromadzenie na wszystkich kontynentach świata.

Dzisiaj, po wieczornej Mszy Św. ok. 19.00-20.00 przywitamy powracających pielgrzymów z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy w miniony czwartek wyruszyli do Matki Bożej Kalwaryjskiej. Dziękujemy im za podjęty trud pielgrzymowania, a nade wszystko za dar modlitwy ofiarowanej w naszych intencjach.

We wtorek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W środę wspomnienie św. Piusa X, papieża. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej. Skrzynka na prośby przy bocznym ołtarzu.

W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

W sobotę święto św. Bartłomieja, apostoła.

W czwartek na wieczornej Mszy Św. pożegnamy Ks. Piotra Ciężobkę i podziękujemy Panu Bogu za jego pięcioletni pobyt w naszej parafii. Decyzją abp Marka Jędraszewskiego z dniem 25 sierpnia Ks. Piotr został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii pw. Św. Grzegorza w Krakowie – Ruszczy. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego na nowej parafii.

Poniedziałek – Róża św. Józefa

Środa – Róża Św. Rity

Czwartek  – Róża Św. Jana Pawła II

Niedziela – Róża Zwiastowania NMP

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę  do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy ul. Śląska (prawa strona od Krzeszowic od pp. Jan i Elżbieta Góralczyk do pp. Firek).

Prasa katolicka. Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” szczególnie polecamy artykuły: co o naszej wiecznej przyszłości mówi wniebowzięcie Maryi?; o cudach, które zdarzają się w sanktuariach maryjnych i o sanktuarium Dobrego Jezusa w portugalskiej Bradze.

W Tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuły: jaka jest dzisiejsza młodzież?; co Biblia mówi o zwierzętach? oraz jak budować w rodzinie dobre relacje? mówią rodzice 8 córek.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia.

Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +  Helena Węgiel, + Jan Kuternoga oraz + Andrzej Maria Rutkowski. Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.