Ogłoszenia duszpasterskie – 22 niedziela zwykła B (01.09.2024)

Dzisiaj, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz.12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca, piątek, sobota miesiąca.

W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza Św. dla uproszenia błogosławieństwa Bożego w nowym roku szkolnym i katechetycznym zostanie odprawiona rano o godz. 8.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudawie (kl. 4 – 8) a po południu o godz. 18.00 zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej w Nielepicach (kl. 0 – 8) oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Rudawie (kl. 0 – 3). Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne, dzieci, młodzież oraz rodziców.

We wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca „Godzina Święta” od godz. 17.00. Zapraszamy parafian a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne w Kościele. Nielepice – Msza Św. o godz. 15.15

W piątek spowiedź od godz. 17.00. Przypominamy rodzicom dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej o pierwszych piątkach miesiąca. Brzezinka – Msza Św. o godz. 15.15.

W sobotę odwiedziny chorych rano od godz. 9.00.Zgłaszamy chorych w kancelarii lub u opiekunek charytatywnych. Po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu.

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Wtorek – Róża NMP Królowej Polski

Niedziela – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Informujemy, że nasz Parafialny Dzień Dziękczynienia za tegoroczne zbiory odbędzie się w niedzielę,15 września br. Poświęcenie wieńców dożynkowych z sołectw naszej parafii na Mszy Św. o godz. 9.30.  Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dary ziemi.

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację naszego kościoła: Nielepice (3), Niegoszowice (1)

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy ul. Śląska (lewa strona od Krzeszowic) od pp. Wąchal do krzyża.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o zmianach, które czekają uczniów i rodziców oraz nauczycieli i katechetów w rozpoczynającym się roku szkolnym. W Tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł ”Tu chodzi o dusze Polaków”. Co dalej z lekcjami religii?  Dla dzieci: Staś.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Lucjan Księżyc z Kochanowa, śp. +Ryszard Rozwód  z Krzeszowic. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.