W sobotę 25 maja o godz. 9 w katedrze na Wawelu odbyły się święcenia kapłańskie. Podczas uroczystej mszy św., metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił sakramentu święceń kapłańskich alumnom Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Świecenia prezbiteratu przyjęło 14 diakonów Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Wśród nich, ku naszej wielkiej uciesze, był obecny diakon Szymon Miłek z Rudawy.

Przygotowanie do święceń kapłańskich trwały sześć lat. Był to czas wypełniony modlitwą, studiami na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II oraz wieloma praktykami duszpasterskimi.

W homilii metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski przypomniał kandydatom do kapłaństwa, kim tak naprawdę mają być i dlaczego tak wiele zależy od głosicieli słowa Bożego – od tego, jak głęboko wierzą, jak silną mają nadzieję i jak niezłomna jest ich miłość

Dzień później, w niedzielę o godzinie 11.00 odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą w kościele parafialnym. Po błogosławieństwie rodziców w domu, ks. Szymon przybył z rodzicami na plebanię, z której wychodził w uroczystej procesji do kościoła. Księdza Neoprezbitera serdecznie powitał ks. Proboszcz. Przedstawiciele parafii złożyli ks. Prymicjantowi okolicznościowe życzenia. Ks. Szymon podziękował Bogu i wszystkim osobom, które wspierały go na drodze do kapłaństwa. Zapewnił o modlitwie i o taką modlitwę również prosił. Po Mszy św. nowy kapłan udzielił prymicyjnego błogosławieństwa wszystkim zebranym i rozdawał pamiątkowe obrazki.

.

« z 3 »