W sobotę wieczorną Mszą św. rozpoczęliśmy świętowanie dorocznej Uroczystości Odpustowej ku czci św. Anny Patronki. Mszy św. przewodniczył o. Jerzy Krupa, redemptorysta, który głosił słowo Boże w naszej parafii. W homilii kaznodzieja zaznaczył, że ” św. Anna przypomina nam o wielkiej godności ludzkiego życia. To „ona” dała nam Maryję Oblubienicę Ducha Świętego, która zrodziła Jezusa”. W tym roku w naszą radość odpustową została wpisana radość Złotego Jubileuszu Kapłaństwa Księdza Prałata Bronisława Siekierskiego. Na Sumie odpustowej dziękował ks. Bronisław Panu Bogu za 50 lat kapłaństwa. Nie dało się nie zauważyć wielkiego wzruszenia i radości na twarzy Jubilata. Czcigodnego Jubilata przy ołtarzu otoczyli kapłani – rodacy z naszej parafii.  Mszę św. celebrowali: Ks. prof. Andrzej Zwoliński, ks. Ryszard Matuszek, ks. Marek Matuszek, ks. Sebastian Baster, ks. Grzegorz Wąchal a także o. Jerzy Krupa i ks. Jakub Mateja. Kazanie dla Jubilata wygłosił ks. Marek Matuszek z Olsztyna. W wielkim skrócie przypomniał drogę kapłaństwa księdza Prałata a także jego wielką miłość do Rudawy. Życzenia dla drogiego Jubilata złożyli parafianie i poszczególne grupy modlitewne z parafii. Na zakończenie Eucharystii sam Jubilat podziękował za pamięć, życzliwość i modlitwę w jego intencji. Uroczysta Suma została zakończona procesją eucharystyczną i śpiewem „Boże coś Polskę”. Św. Anna – módl się za nami.

« z 3 »