W czwartą niedzielę Adwentu rozbłysła choinka przed kościołem w Rudawie.  Tegoroczne „Spotkanie przy choince” odbyło się po raz drugi na Rynku.

Zapalenie światełek na choince jest jednym z ważniejszych wydarzeń przedświątecznych w naszej parafii, które z każdym rokiem gromadzi coraz większą liczbę parafian i gości.  Wspólnym spotkaniem przy choince pragniemy budować jeszcze głębszą więź między sołectwami naszej parafii.
Uroczystego zapalenia światełek na choince dokonała Elżbieta Burtan Wójt Gminy Zabierzów i Proboszcz Rudawy Ksiądz Andrzej Badura. Zapaleniu świateł towarzyszyła piękna iluminacja Rynku. Zrobiła wielkie wrażenie na uczestnikach spotkania. Nad całością wszystkiego czuwał konferansjer Witold Ślusarski.  Na scenie wystąpiła kapela góralska z Ludźmierza, zespół Jarosze z Brzezinki, Klub Seniora z Rudawy, rozśpiewane dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rudawie. Bez wątpienia  gwiazdą  wieczoru była kapela góralska, która muzyką góralską wprowadziła w niezwykły klimat oczekiwanych świąt Bożego Narodzenia. Szkoda, że tak krótko pojawili się na scenie. O spotkaniu z mieszkańcami naszej parafii nie zapomniał św.  Mikołaj,  który w asyście strażaków przybył z podarunkami. Po odczytaniu Ewangelii i modlitwie złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Wójt Elżbieta Burtan życzyła wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Do tych życzeń dołączył swoje słowo Ksiądz Proboszcz, przypominając, że zapalone światło na choince jest tylko znakiem innego Światła,  które przychodzi do nas w Boże Narodzenie, aby oświecać drogi naszego życia. Tym Światłem jest przychodzący do nas Zbawiciel, Jezus Chrystus. Uczestnicy spotkania przy śpiewie kolęd połamali się  opłatkiem, życząc  sobie zdrowych świąt.
Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Koła Gospodyń z Rudawy i restauracji „Smaki świata” za smakołyki,  którymi karmili uczestników  spotkania. Wielkie dzięki!!! Wszystkim sponsorom imprezy mówimy staropolskie Bóg zapłać. Do sięga roku.
« z 2 »