„Odmawiajcie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata” – powiedziała Matka Boża trojgu pastuszków w Fatimie w 1917 r. Wypełniając prośbę Maryi zgromadziliśmy się 13 sierpnia na kolejnym nabożeństwie fatimskim. Z racji ustalonego porządku niedzielnych Mszy św. rozpoczęło się ono o godz. 18.00. Mszę św. koncelebrowaną odprawili ks. wikariusz Krzysztof Jobda oraz ks. Jacek Szydło duszpasterz z Siedlca, który głosił homilię. Mówił w niej, że nabożeństwo fatimskie to dobry czas, żeby poznać naturę Kościoła i znaleźć w Kościele swoje miejsce. Modlitwę wiernych przygotowali i poprowadzili członkowie Domowego Kościoła. Modliliśmy się za Kościół, w intencjach z którymi przyszliśmy do Maryi, a także za parafian, Oazę Rodzin z naszej parafii i za wszystkich zgromadzonych w tym dniu przy ołtarzu.

Po uroczystej Eucharystii odmówiliśmy różaniec. Członkowie męskiej róży przygotowali i odczytali rozważania, a członkinie żeńskich róż poprowadziły modlitwę różańcową.

Przy śpiewie pieśni maryjnych wyszliśmy w procesji eucharystycznej wokół kościoła.

Figura Matki Bożej Fatimskiej została na tę uroczystość pięknie przystrojona. Koronę stanowiła kompozycja pięknych, żywych białych kwiatów. Figurę w tym miesiącu niosły członkinie żywego różańca z Brzezinki.

Po wejściu procesji do kościoła odmówiliśmy, jak co miesiąc, Akt zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, przyzywaliśmy pomocy Maryi, aby przezwyciężyć grozę zła. Błagaliśmy Maryję, aby wybawiła nas od nienawiści i podeptania godności dzieci Bożych.

Apelem jasnogórskim zakończyliśmy nabożeństwo fatimskie.

Jak co miesiąc Maryja zgromadziła w naszym kościele Jej wiernych czcicieli. Zaangażowanie w modlitwę i śpiew wszystkich obecnych daje nadzieję, że Maryja jest i będzie patronką odnowy duchowej naszej parafialnej wspólnoty.

Już dziś zapraszamy wszystkich parafian i osoby spoza parafii, które dziś modliły się z nami na 13 września na kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele.

Bogu niech będą dzięki!

« z 2 »