W ostatni dzień maja w Kościele katolickim przeżyliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. To święto ku czci Najświętszego Sakramentu.

Uroczysta Msza Św. koncelebrowana została odprawiona o godz. 9.30 na polowym ołtarzu naszego kościoła. Okolicznościowe kazanie wygłosił Ks. Jacek Szydło z Siedlca. Po Mszy Św. wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami Rudawy.

Liczny tłum wiernych uczestniczył w procesji Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem zatrzymywała się kolejno przy ołtarzach, gdzie odczytano fragmenty Ewangelii. Przed  wejściem do kościoła  Ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Uroczystości  zakończyły się odśpiewaniem pieśni „Boże, coś Polskę” .

Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej oraz przeżywające 1. rocznicę Komunii Świętej tradycyjnie wzięły udział w procesji. Najmłodsze pociechy naszej wspólnoty sypały kwiaty przed Panem Jezusem eucharystycznym. Straż czuwała nad bezpieczeństwem uczestników tej pięknej uroczystości.

Boże Ciało to jedno z głównych i najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. W naszym kraju jest uroczystością obchodzoną w ostatni czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto ruchome.

« z 2 »