Narodowe Święto Niepodległości – najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone jest co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym w 1937 roku. W czasach komunizmu Polacy oficjalnie nie świętowali 11 listopada – święto zniesiono. Przywrócono je ponownie w 1989 roku.

« z 3 »

Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w sobotę 11 listopada, została odprawiona w kościele parafialnym w Rudawie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Koncelebrowali ją Ks. Proboszcz Andrzej Badura, Ks. Krzysztof Jobda wikariusz i Ks. Jacek Szydło z Siedlca, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Wśród uczestników Mszy Św. można było dostrzec radnych Gminy Zabierzów na czele z Panią Wójt Elżbietą Burtan, a także sołtysów, strażaków i licznie zebranych parafian. Uroczystość uświetniły Poczty Sztandarowe.
Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się w procesji na cmentarz, aby złożyć okolicznościowe wiązanki kwiatów w miejscach upamiętniających zamordowanych i zabitych za wolność naszej Ojczyzny.
Tegoroczne Święto Niepodległości wprowadziło nas w obchód 100. rocznicy odzyskania niepodległości.