Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła B  (20.10.2024)

Każdego roku w trzecią niedzielę października przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Tegoroczny 98. Tydzień Misyjny będzie przebiegał pod hasłem „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”.

Niedziela Misyjna to dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Angażuje wszystkich katolików do współpracy w dziele przekazywania Ewangelii wszystkim narodom. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji misji o godz. 17.30.

Przed kościołem kwesta do puszek na odbudowę spalonej piekarni pana Pawlaka.

W tym tygodniu:

Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

We wtorek uroczystość Św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego. .

W środę wspomnienie (dowolne) św. Józefa Bilczewskiego, biskupa. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W niedzielę uroczystość Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Uroczyste Te Deum po Mszy Św. o godz.  9.30.

Poniedziałek – Róża Św. Rity

Wtorek – Róża św. Jana Pawła II

Piątek – Róża Zwiastowania NMP

Niedziela – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Informujemy, że nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w Portugalii. Pielgrzymka samolotowa odbędzie się od 26 marca do 02 kwietnia 2025 roku. Organizatorem pielgrzymki jest parafia i biuro turystyczne Orlando ze Skawiny. Szczegółowy plan pielgrzymki jest dostępny na stronie internetowej parafii i tablicy ogłoszeń. Zapisy chętnych do wyjazdu tylko do końca listopada, celem rezerwacji samolotu (zaliczka). Kontakt z biurem turystycznym tel. +48 575136046, E-Mail: ORLANDO@ORLANDO.COM.Pl .Więcej informacji u ks. Proboszcza.

Przypominamy, że uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci Wszystkich Świętych rozpoczniemy w wigilię tejże uroczystości (tj. 31 października) Mszą Św. o godz. 18.00. Msza Św. w intencji zmarłych parafian na cmentarzu zostanie odprawiona o 1 listopada godz. 14.00.

Kartki na wypominki na bocznym ołtarzu. Przypominamy, że na wypominki roczne przyjmujemy tylko w kancelarii. W tych wypominkach polecamy zmarłych bliskich naszemu sercu (rodzice, rodzeństwo). Ofiara na wypominki roczne za duszę jednego zmarłego (duszę) podobna do ofiary mszalnej. Na wypominki listopadowe ofiara dobrowolna.

W minioną niedzielę podczas Dnia Papieskiego zebraliśmy przy kościele 3.450 zł i 1 euro. Ofiara została przekazana Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budowę nowych świątyń w naszej archidiecezji.

Ofiara na renowację kościoła: Niegoszowice (1)

Gratulujemy nowo wybranym sołtysom, jak i wybranym członkom Rad Sołeckich w naszej parafii, Życzymy im błogosławieństwa Bożego w pracy na rzecz wspólnego dobra naszych sołectw.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy: ul. Kolbego i ul. Nad Rudawką (od p. Stanisław Nobis do pp. Kulig).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o życiu i nauczaniu bł. Jerzego Popiełuszki.

W Tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł „. Magazyn Niedziela. Cena 15 zł. Dla dzieci – Mały Gość, Staś. Ponadto nowy numer Extra Gościa „Popiełuszko – 40 r. męczeńskiej śmierci”. Cena 15zł.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Zofia Woźniak z Kochanowa, śp. +Władysław Florek z Nielepic.  Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.