Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła B  (13.10.2024)

Dzisiaj w naszej Ojczyźnie przeżywamy XXIV  Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”.  Jego organizatorem jest Fundacja “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Przed kościołem kwesta do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

Dzisiaj ostatnie nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18.00. Zapraszamy.

W tym tygodniu:

Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

W poniedziałek wspomnienie (dowolne) św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.  Katecheza przy parafii dla uczniów klasy 6 Szk. Podst. Spotkanie rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym.

W tym dniu przypada Święto  Komisji Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela). Z tej okazji pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i wychowawcom naszej parafii, życząc im satysfakcji oraz sukcesów w procesie kształtowania serc i umysłów naszych dzieci.

We wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

W środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W piątek święto św. Łukasza, ewangelisty.

W sobotę wspomnienie (dowolne) bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.

W niedzielę uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji Krakowskiej. Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny.

Niedziela  – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Wtorek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Środa – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Sobota – Róża św. Józefa

W najbliższą niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz spalonej piekarni Pawlaka. Pracownicy w dowód wdzięczności, że nie zostali zwolnieni z pracy będą zbierać na odbudowę piekarni.

Przypominamy, że przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przyjmujemy na modlitewne wypominki za zmarłych.

W wypominkach rocznych modlimy się cały rok za zmarłych. Te wypominki przyjmujemy tylko w kancelarii. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i imion zmarłych. Kartki na wypominki na bocznym ołtarzu.

Na wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę. Będziemy je czytać przez miesiąc listopad przed wieczorną Mszą Św. Na wypominki roczne za duszę jednego zmarłego składamy ofiarę jednej intencji mszalnej.

Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych.

W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 5.900 zł.

Dziękujemy za ofiary w kopertach na renowacje kościoła: Nielepice (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i przelewy internetowe, dzięki którym podejmujemy prace w naszej świątyni i w otoczeniu kościoła.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty do kościoła. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy ul. Kolbego (od pp. Front).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o tym, czy dzieci nienarodzone, które umarły bez chrztu świętego, trafią do raju?. W Tygodniku Niedziela ciekawy artykuł pt. „Wypominki wciąż aktualne”. Także do nabycia Magazyn Niedziela. Cena 15 zł. Dla dzieci – Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Stanisław Karcz z Pisar. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Nasza parafialna scholka serdecznie zaprasza wszystkich chętnych – dziewczynki i chłopców ze szkół podstawowych do dołączenia w swoje szeregi! Spotkania odbywają się w soboty, o godzinie 9:00 w salce na plebanii. Dlaczego warto dołączyć? Poznasz nowych przyjaciół, zdobędziesz wiedzę i rozwiniesz swoje umiejętności a ponadto będziesz uczestniczyć w nabożeństwach, śpiewem wychwalając Pana.