Ogłoszenia duszpasterskie – 26 niedziela zwykła B (29.09.2024)

Dzisiaj, spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych po Mszy Św. o godz. 11.00.

W tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota, niedziela miesiąca.

Nabożeństwo różańcowe w tygodniu (i niedzielę) o godz. 17.30.

W poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Katecheza przy parafii dla uczniów klasy 6. Szkoły Podstawowej. Przypominamy rodzicom, że katecheza przy parafii (dla uczniów klasy 6, 7, 8 Szk. Podst.) jest obowiązkowa i niezbędna do zaliczenia kolejnego etapu w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

We wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Pierwsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie a szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. w parafii.

W środę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.

W czwartek „Godzina Święta” o godz. 17.00. Zapraszamy parafian a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa do modlitwy w intencji nowych powołań w Kościele. Katecheza przy parafii dla uczniów klasy 8 Szkoły Podstawowej (spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 18.00). Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Spowiedź od godz. 17.00. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15. Przypominamy dzieciom z kl. 4 o Komunii pierwszopiątkowej.

W sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub u opiekunek charytatywnych.

Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 17.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Po Mszy Św. o godz. 11:00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do LSO wraz z rodzicami. Nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy o godz. 17.00. Dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej otrzymają różańce. Ołtarze przygotowują rodzice dzieci komunijnych z parafii.

Środa – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Czwartek – Róża NMP Królowej Polski

Za tydzień taca inwestycyjna .

W minioną niedzielę podczas zbiórki dla powodzian zebraliśmy do puszek 14 tys. 482 zł.. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawców.

W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna na prace w naszym kościele.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę. Na sobotę do sprzątania naszej świątyni zapraszamy rodziców dzieci komunijnych.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” omawiamy najnowsze stanowisko watykańskiej Dykasterii Nauki i Wiary wobec duchowych zjawisk w Medjugorju. W Tygodniku Niedziela przeczytamy o aniołach „Anioł – nie taki, jak go malują”. Nowy numer Magazyn Niedziela. Cena 15 zł. Dla dzieci Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Paweł Kozioł z Nielepic, śp. +Florian Czepiel z Dubia. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.