Ogłoszenia duszpasterskie – 25 niedziela zwykła B (22.09.2024)

Dzisiaj w naszej parafii Zbiórka na Pomoc dla Poszkodowanych  przez powódź. Pamiętajmy o tym wybierając się do kościoła. Dzisiejsza taca także przeznaczona dla ofiar powodzi.

W poniedziałek  wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera. Katecheza przy parafii dla młodzieży klasy siódmej Szkoły Podstawowej. Przypominamy rodzicom, że jest to obowiązkowa katecheza przy parafii w ramach przygotowania do bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 18.00.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. wieczornej). Prośby i podziękowania składamy do skrzynki przy bocznym ołtarzu.

W czwartek imieniny bpa Damiana Muskusa. Pamiętajmy o biskupie w naszych modlitwach.

W piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

W sobotę  wspomnienie św. św. Wacława, męczennika. W tym dniu zapraszamy do udziału w XV Pielgrzymce Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Wyjazd rano o godz. 9.00. Zapraszamy zarówno członków Żywego Różańca, jak i chętnych do udziału w tej pielgrzymce. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii (do środy).

W niedzielę przypada święto świętych archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała.  Po Mszy Św, o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami  dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.

Niedziela – Róża Św. Jana Pawła II

Środa – Róża Zwiastowania NMP

Czwartek – Róża Matki Nieustającej Pomocy

Informujemy, że 6 października br. odbędzie się nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy.  Tradycyjnie o udekorowanie ołtarzy zapraszamy rodziców dzieci klasy 3 Szkoły Podstawowej. Podczas nabożeństwa wręczenie różańców dzieciom.

Informujemy zainteresowane osoby, że od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński w parafii pw. Św. Marcina w Krzeszowicach. Początek spotkania  o godz.16.00.

Dziękujemy za ofiary na renowację naszego kościoła: Nielepice (2), Niegoszowice (2). Zostały  odnowione dwie lampy 9kinkiety) do kościoła. Koszt renowacji 1200 zł.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół. Na sobotę do sprzątania naszej świątyni zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy ul. Legionów Polskich (od pp. Kurnik i ul. Wyspiańskiego).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” obszerny raport o sytuacji na terenach boleśnie doświadczonych skutkami powodzi a także stanowisko Zgromadzenia Księży Sercanów w sprawie ks. Michała Olszewskiego. W Tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł o nowym podręczniku historii. Historia Polski pisana przez Niemców. Dla dzieci nowy numer Stasia oraz Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.