Ogłoszenia duszpasterskie – 24 niedziela zwykła B (15.09.2024)

W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

We wtorek wspomnienie (dowolne) św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła. Na Mszy Św. o godz. 18.00 pomodlimy się w intencji ks. Roberta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta.

W środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. W tym dniu zapraszamy wszystkich uczniów z klasy 6,7,8 Szkoły Podstawowej na Mszę Św. o godz. 18.00, podczas której rozpoczną liturgiczne przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa (zapisy). Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

W sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Na wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 rozpoczęcie nowego roku formacyjnego Liturgicznej Służby Ołtarza i Oazy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ministrantów, Oazę Dzieci Bożych, Scholę, Domowy Kościół. Szczególnie mile widziane nowe dzieci do udziału w spotkaniach modlitewnych oazy i scholi naszej parafii.

W niedzielę spotkanie z rodzicami młodzieży z klasy 8 Szkoły Podstawowej po Mszy Św. o godz. 11.00. Podczas spotkanie zostanie przedstawiony plan przygotowania i wymagania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Poniedziałek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Czwartek – Róża św. Józefa

Sobota – Róża św. Rity

Niedziela – Róża Św. Jana Pawła II

Informujemy, że w sobotę 28 września br. odbędzie się 15. Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Zapraszamy chętnych do udziału w pielgrzymce a szczególnie Zelatorów Żywego Różańca z naszej parafii. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy ul. Kolejowa ( od Marii Wąchal).

Prasa katolicka: Dzisiaj „Gościu niedzielnym” o tym, jakie zasady prawne regulują obecność krzyża w przestrzeni publicznej w poszczególnych państwach. W Tygodniku Niedziela przeczytamy o siedmiu grzechach głównych w Biblii i Tradycji. Dla dzieci Staś .

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W dzisiejszym 15 września br. (niedziela) Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Rudawie zbiera podpisy poparcia dla rozbudowy szkoły. Podpisy są zbierane w namiocie przed brama wejściową do plac kościelny.

Ogłoszenie Wójta Gminy Zabierzów. Został wyłożony do publicznego wglądu projekt miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego sołectwa Młynka, sołectwa Niegoszowice w gminie Zabierzów oraz z prognozami oddziaływania na środowisko. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Janina Kurek z Niegoszowic, śp. +Zbigniew Bojda z Siedlca. Polecajmy ich  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

W najbliższą niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz spalonej piekarni Pawlaka. Pracownicy w dowód wdzięczności, że nie zostali zwolnieni z pracy będą zbierać na odbudowę piekarni.