W niedzielę 4 lutego odbyły się wybory do Rady Parafialnej. Wybrano 8 osób, które wraz z osobami, które zostały nominowane do Rady decyzją Księdza Proboszcza oraz osobami, które wchodzą do Rady z urzędu (jak na przykład osoby konsekrowane), będą tworzyły Radę Parafialną. Skład Rady prezentuje się następująco: 1. Księża pracujący w parafii 2. Siostra Przełożona Domu Sióstr Służebniczek Starowiejskich 3. Władysław Nęcka (nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej) 4. Józef Wąchal (kościelny) 5. Tomasz Drażniowski (Brzezinka) 6. Jan Szczepański (Brzezinka) 7. Mariusz Koźbiał (Kochanów) 8. Wacław Kucia (Młynka) 9. Zbigniew Kasprzyk (Nielepice) 10. Marzena Żak – Węgrzyn (Niegoszowice) 11. Adam Figurny (Pisary) 12. Adrianna Witek – Perek (Pisary) 13. Marcin Cieślak (Rudawa) 14. Andrzej Korzycki (Rudawa) 15. Zbigniew Kurnik (Rudawa) 16. Zbigniew Matuszek (Rudawa) 17. Renata Minior (Rudawa) Gratulujemy wybranym i życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy społecznej w naszej parafii.

28 stycznia 2024 roku, w czwartą niedzielę zwykłą, grupy modlitewne naszej parafii spotkały się na plebanii na tradycyjnym „opłatku”. Zaroiło się od pań z Róź Różańcowych, Kręgu Biblijnego, Zespołu Charytatywnego. Po raz pierwszy w opłatku uczestniczyły Kręgi Domowego Kościoła. Spotkanie zostało rozpoczęte śpiewem kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Po powitaniu uczestników spotkania ks. proboszcz odmówił modlitwę (pobłogosławił opłatki) a następnie złożył wszystkim uczestnikom okolicznościowe życzenia, po których nastąpiło łamanie opłatkiem i życzenia indywidualne. Śpiew kolęd roznosił się po całej plebanii. Do śpiewania zagrzewał pan Piotr na swoim instrumencie. Zostały przypomniane piękne kolędy i rzadko śpiewane pastorałki. Nasze kochane panie, jak zwykle – spisały się na medal. Pochwaliły się swoimi wypiekami. A było w czym smakować! „Palce lizać”. I tak przy ciastku i herbacie snuły się rozmowy i śpiewy kolęd. Do następnego spotkania. Niech spełniają się słowa kolędy „Podnieść rączkę Boże Dziecię …” na drogach nowego roku w naszej parafii

W sobotę 20 stycznia br. w Rudawskim Centrum Kultury, zostały wystawione Jasełka pt. Figury Bernarda, wystawione przez młodzież Szkoły Podstawowej w Rudawie. Dziękujemy i gratulujemy młodym artystom za dostarczone piękne wrażenia i emocje. Życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski spoczął na cmentarzu w Rudawie. „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen” Dobiegły końca dwudniowe uroczystości pogrzebowe ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego. Po zakończeniu Mszy Św. pogrzebowej odprawionej przez ks. biskupa Damiana Muskusa, został odprowadzony na miejsce doczesnego spoczynku w Rudawie. W ostatniej drodze towarzyszyli zmarłemu ks. Tadeuszowi towarzyszyły tysiące wiernych, przyjaciół, wychowanków z różnych stron naszej ojczyzny.

Radwanowice żegnają i dziękują. Niepełnosprawni z Fundacji im. Brata Alberta z Radwanowic żegnają księdza Tadeusza. W styczniowy, słoneczny dzień (17.01.2024 r.) podopieczni z niepełnosprawnością intelektualną z różnych domów i schronisk im. Brata Alberta, rozsianych po całej Polsce, zjechali do Radwanowic, aby pożegnać swego przyjaciela, opiekuna i duchowego ojca. Stanęli wraz z wychowawcami i pracownikami Fundacji im. Brata Alberta przy trumnie ks. Tadeusza, aby wypowiedzieć to jedno słowo „dziękujemy” za Twoją dobroć i obecność księdzu Tadeuszu pośród nas. W tym słowie zawarli swoją wdzięczność i pamięć. Mszy Świętej pogrzebowej śp. zmarłego ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego przewodniczył ks. biskup Roman Pindel ordynariusz diecezji Bielsko – Żywieckiej wraz liczni zgromadzonymi kapłanami. Uroczystości pogrzebowe śp. + ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego potrwają jeszcze do jutra. Ciało zmarłego kapłana spocznie na cmentarzu w Rudawie. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne odpoczywanie”

W ostatni dzień roku kalendarzowego 2023 roku, kiedy w liturgii Kościoła świętujemy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, pary małżeńskie świętujące 25, 50 lat wspólnego życia w naszej wspólnocie parafialnej uczestniczyły we Mszy Św. Dziękczynnej. Wszyscy małżonkowie obecni na Eucharystii odnowili przyrzeczenia małżeńskie. „Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Chcę wytrwać w małżeństwie z Tobą w zdrowiu i w chorobie, w dobrej i złej doli” – mówili, trzymając się za ręce. „Warto pokazywać jubilatów, którzy pięknie dzielą się miłością. Gratulujemy Wam pięknych jubileuszów małżeńskich i trwania ze sobą, w czasach, kiedy nawiedzeni propagandziści nowomodny próbują wykreślić tradycyjną rodzinę ( związek mężczyzny i kobiety) ze współczesnej debaty. Szczególne gratulacje składamy na ręce: Złotych Jubilatów Kazimiera i Marek Kołacz (Rudawa) Maria i Włodzimierz Faryna (Brzezinka) Srebrnych Jubilatów Lucyna i Paweł Stryczek (Pisary) Maria i Waldemar Kowalski (Brzezinka) Życzymy błogosławieństwa Bożego w dalszej wspólnej drodze do nieba Modlitwa Św. Jana Pawła II za rodziny: Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo w niebie i na ziemi. Ojcze, który jesteś Miłością i Życiem. Spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi przez Twego Syna, Jezusa Chrystusa narodzonego z Niewiasty, i przez Ducha Świętego stawała się prawdziwym przykładem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń. Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie. Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości. Spraw, aby miłość umacniana łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od…

Przed wiekami, trzech mędrców przybyło z różnych stron świata by oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi. Dzisiaj na pamiątkę tego wydarzenia również przybyło trzech mędrców ale… z różnych stron naszej parafii. Towarzyszyło im mnóstwo parafian a na zakończenie odbył się krótki koncert oraz uroczysta Msza Św. Nasz Orszak był jednym z tysięcy, które dzisiaj odbywały się w całej Polsce. Dziękujemy za liczny udział oraz piękne stroje a szczególnie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia.

Uroczystość Wszystkich Świętych to także dla naszej wspólnoty ważny czas Odpustu Parafialnego. Świętowanie jak co roku rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Św. w wigilię uroczystości – 31 października. Kazanie wygłosił o. Jacek – Karmelita z Czernej zwracając uwagę, że nasza parafia jest wyjątkowa ponieważ nie ma jednego patrona ale jej patronem są Wszyscy Święci. Przypomniał także, że chociaż mamy w życiu różne powołania to naszym najważniejszym powołaniem jest świętość i nic nie powinno nam tego celu przysłonić. Uroczystość była także okazją do corocznej Mszy na cmentarzu w intencji zmarłych parafian i procesji z wypominkami. W tym dniu wszystkim Parafianom życzymy wstawiennictwa Świętych patronów i zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w Dzień Zaduszny.

13 października br. odbyło się w naszej parafii ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Na ostatnim nabożeństwie kaznodzieja zwrócił uwagę na zło, które coraz bardziej się w nas zakorzeniło i które powinniśmy również zwalczać poprzez spowiedź. Dziękujemy wszystkim, którzy ubogacili tegoroczne nabożeństwa, a szczególnie ks. Jackowi za głoszone słowo, Różom Żywego Różańca za przygotowywanie rozważań modlitewnych i prowadzenie modlitwy różańcowej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Siostrom Służebniczkom a nade wszystko Wam, Drodzy Parafianie, za obecność i wspólną modlitwę podczas tegorocznych spotkań z Matką Bożą Fatimską

Wrzesień wielu osobom kojarzy się z końcem wakacji, a co za tym idzie również z końcem okresu wypoczynku. To jednak dla wielu również koniec ciężkiej pracy w polu przy tegorocznych zbiorach. W wielu parafiach w całej Polsce we wrześniu obchodzi się Dożynki. Również my spotkaliśmy się w pierwszą niedzielę września na Mszy o godz. 9:30 by podziękować Bogu za plony zebrane w tym roku oraz wszystkim tym, których praca przyczyniła się do tych zbiorów. W czasie Mszy zostały poświęcone tradycyjne wieńce dożynkowe z poszczególnych sołectw.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: