Spotkaliśmy się na Mszy Św. godz. 9:30 aby za dar Niepodległej podziękować przede wszystkim Bogu oraz uczcić pamięć tych, którzy oddali życie w jej obronie. Byli z nami obecni przedstawiciele władz samorządowych na czele ze Starostą Krakowskim – p. Elżbieta Burtan, radnymi i sołtysami okolicznych miejscowości, Poczty Sztanderowe, druhny i druhowie OSP oraz młodzież z naszych szkół. Po Mszy Św. udaliśmy się na cmentarz, gdzie zostały złożone wieńce na grobach poległych.
Uroczystość Wszystkich Świętych to dla naszej parafii rudawskiej dzień szczególny i wyjątkowy, ponieważ w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy odpust. Świętowanie związane z naszymi patronami z nieba rozpoczęliśmy już czwartkową wieczorną Eucharystią. Podczas okolicznościowego kazania o. Jacek, karmelita z Czernej, przypominał, że święci to nie tylko ci, którzy przez wielkie dokonania są wychwalani w niebie, ale każdy człowiek spełniający dobre uczynki tu na ziemi. Bo świętość to drobiazgi codziennego życia.
Niedzielne nabożeństwo Różańcowe było szczególne, z procesją wokół kościoła do pięciu stacji. Modlitwę poprowadziły dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej przygotowujące się do Pierwszej Konunui Świętej, które podczas Mszy Św. otrzymały poświęcone różańce. Mamy nadzieję, że modlitwa różańcowa jeszcze bardziej przybliży ich do Maryi a przez nią do Chrystusa.
Podczas dzisiejszej Mszy Św. o godz. 9:30 dziękowaliśmy za tegoroczne zbiory. Poszczególne sołectwa przygotowały wieńce dożynkowe z zebranych plonów, które zostały poświęcone oraz uświetniły uroczystość regionalnymi strojami. Dziękujemy za zaangażowanie i dbałość o podtrzymywanie lokalnej tradycji i kultury, a wszystkim pracującym przy zbiorach życzymy wytrwałości i Bożego błogosławieństwa.
W czwartek, 22 sierpnia, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Królowej na wieczornej Mszy świętej pożegnaliśmy Księdza Piotra Ciężobkę, dziękując mu za ostatnie pięć lat posługi w naszej parafii. Liczne grupy modlitewne oraz parafianie skorzystali z okazji, aby wyrazić swoją wdzięczność za ten czas spędzony w naszej parafii.
Z okazji wspomnienia liturgicznego ojca Maksymiliana Kolbego. Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza Święta w której licznie wzięli udział mieszkańcy Brzezinki, prezentując przy tym swoje lokalne stroje ludowe. Ojciec Robert Wawrzeniecki, celebrans Eucharystii, w okolicznościowym słowie przybliżył sylwetkę Świętego, zachęcając uczestnikom Eucharystii, aby nieustannie był dla nas wzorem. Podczas Mszy Św. został również poświęcony obraz św. o. Maksymiliana, który zawiśnie w tutejszej kaplicy.
W ostatnią niedzielę lipca, przeżywamy w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci św. Anny, naszej patronki. Jej kult, jak i przeżywany Odpust jest szczególnie związany z naszą parafią już od kilku wieków. Podczas kazań o. Leszek, karmelita z Czernej, zwracał uwagę na to, że Chrystusa głosimy nie tyle słowem ale świadectwem codziennych czynów, świadczących o naszej chrześcijańskiej miłości. Święta Anna może stanowić wzór właśnie takiego postępowania. Po uroczystej Sumie o godz. 11:30 odmówiliśmy litanię do św. Anny prosząc ją o opiekę nad naszą parafią, która zakończyła się procesją wokół kościoła.
21 lipca mija dokładnie 81 lat od tragicznych wydarzeń w Radwanowicach. Jak co roku, upamiętniliśmy to wydarzenie wspólną modlitwą w intencji zamordowanych mieszkańców Radwanowic i procesją na cmentarz. Pośród nas coraz mniej świadków tamtych tragicznych wydarzeń, którzy by zaświadczyli o prawdzie tamtych czasów. Z tej racji, to na nas żyjących, spoczywa obowiązek przechowania tej prawdy, wśród naszej lokalnej naszej „małej Ojczyzny”.
W sobotę 13 lipca br. o godzinie 10:00, jak co roku, zgromadziliśmy się w Pisarach k/Lamusa, aby uczcić 93. rocznicę Prymicji błogosławionego kapłana Władysława Bukowińskiego a jednocześnie aby pomodlić się o jego rychłą kanonizację. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył ks. dr. Andrzej Scąber a koncelebrowali Eucharystię ks. Janusz Zwolinski, ks. Rafał Borowiejski i ks. proboszcz Andrzej Badura. Podczas kazania ks. kaznodzieja Andrzej Scąber przedstawił sylwetkę trzech błogosławionych kapłanów, których połączył jeden rok święceń kapłańskich, śmierć męczeńska i beatyfikacja. Byli to bł. Władysław Bukowiński, bł. Piotr Dańkowski i bł. Michał Rapacz.