Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła /30.06.2019/

Rozpoczęły się wakacje i czas urlopów. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu wakacji i uczestniczeniu w niedzielnej Eucharystii.

Dzisiaj o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją.

Środa  –  święto św. Tomasza, apostoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca (rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie).  „Godzina święta” po Mszy Św. o godz. 18.00. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły w parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Św. w  Nielepicach o godz.  15.15.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17 – tej. Msza św. w Brzezince o godz. 15.15

Sobota – pierwsza sobota miesiąca (wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy). Odwiedziny chorych od godz. 9 – tej.

Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

Wtorek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Środa – Róża NMP Królowej Polski

Uroczystości odpustowe ku czci Św. Anny, patronki naszej parafii, będziemy przeżywać 28 lipca br.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy z ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia,        ul. Trzaskowskiego (od p. Edmunda Gędłek do młyna).

Za tydzień taca przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają modlitwą i ofiarą prace remontowe w naszej parafii. Obecnie trwa remont plebanii. Niebawem przystąpimy do dalszych prac związanych z kościołem.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” wakacyjny cykl pod nazwą „Cuda za miedzą” – dziennikarze odwiedzają i opisują słynące łaskami miejsca, do których pielgrzymują nasi najbliżsi sąsiedzi. W tym numerze Szydłowo – miejsce objawień maryjnych na Litwie. Niedziela –  Zabierz Boga na wakacje, Źródło Arka – Św. Charbel, Ola i Jaś

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.