Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela Adwentu /15.12.2019/

Trzecia niedziela Adwentu tzw. „Gaudete” rozpoczyna drugą część Adwentu, która ma nas doprowadzić do celebracji pamiątki Narodzenia Pana Jezusa. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przesłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia, którą mamy celebrować.

Zapraszamy dzisiaj całą społeczność parafii na kolędowanie przy „Zapalonej choince”. Będzie coś dla ciała i dla duszy. Złożymy sobie świąteczne życzenia. Połamiemy się opłatkiem. Przybędzie do nas św. Mikołaj z podarunkami. Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyć będą występy artystyczne. Podczas spotkania odbędzie się kwesta dla Kasperka z Zabierzowa. Początek spotkania o godz. 15.30.

W poniedziałek rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus. Uczestnicząc we Mszy Św. roratniej połączonej z nowenną, wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

W czwartek dzień spowiedzi adwentowej w parafii. Będziemy spowiadać: od godz. 8.00 – 10.00 (przerwa 9.00 – 9.30) popołudniu od godz. 15.00 – 18.00 (przerwa 16.30 – 17.00). Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na późniejszy termin. Tak ułóżmy sobie zajęcia, abyśmy wszyscy mogli z niej skorzystać.

W piątek katecheza chrzcielna po Mszy Św. o godz. 17.00.

W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą w intencji ojczyzny o godz. 16.30.

Czwartek – Róża św. Józefa
Sobota – Róża św. Rity
Niedziela– Róża św. Jana Pawła II

Sołtys i Rada Sołecka w Rudawie organizują konkurs na najładniej oświetloną świątecznie posesję. W niedziele 22 grudnia pomiędzy godz. 17.00 a 19.00 jury dokona oceny poszczególnych posesji.

Prosimy czcigodnych jubilatów świętujących 50 r. małżeństwa o zgłoszenie swojego uczestnictwa w Mszy Św.  29 grudnia (święto Świętej Rodziny).

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Nielepic od p. Lucyny Bodurek do pp. Danuty i Adama Baster.

W minioną niedzielę podczas kwesty dla naszych rodaków zamieszkujących za wschodnia granicą zebraliśmy 1.120 zł. Bóg zapłać.

Za tydzień przed naszym kościołem kwesta na zakup sprzętu medycznego dla Maltańskiej Służby Medycznej.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Franciszek Kuflik z Nielepic, śp. Stanisław Grzegorek z Pisar, śp. Andrzej Białek z Nielepic. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” jak kard. Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich. Niedziela – Domowy piec to nie spalarnia. Śmieci nie palę, Źródło – Blisko, coraz bliżej.,
Do nabycia w kiosku z prasą katolicką świece Caritas na stół wigilijny.

Plan kolędy na okres świąteczny (od 27.12. 19 – do 11.01.20) na tronie internetowej parafii i w gablocie.

Po świętach Bożego Narodzenia rozpoczniemy w parafii wizytę duszpasterską, popularnie zwaną kolędą.  Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny, aby razem się pomodlić, poświęcić dom, i porozmawiać o sprawach naszej parafii. Przypominamy, że w czasie kolędy przychodzi do naszych rodzin nie tylko kapłan, ale i Jezus Chrystus ze swoim błogosławieństwem. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności.

Plan wizyty duszpasterskiej  –  Rudawa – 27.12.2019 – 11.01.2020

27.12. 2019 r. (Piątek)

1. Brzezinka od pp. Gwizdała do pp. Marona

(ul. Sportowa, ul Łanowa, ul. Majowa, ul. Krótka, ul. Słoneczna) godz. 9.00