Ogłoszenia duszpasterskie – szósta niedziela zwykła /17.02.2019/

Dzisiaj, w naszym kościele o godzinie 15 – tej, rozpoczęcie nabożeństwa 40 – godzinnego wg. podanego porządku: (godz. 15.00 – Rudawa – domy za cmentarzem; ul. Dunajewskiego, Bloki, ul. 21 Lipca, ul. Łanowa, ul. Osiedlowa; godz. 16.00 – Nielepice i Młynka; godz. 17.00 – Rudawa – Rynek; ul. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Rudawska, ul. Polaczka, ul. Wyspiańskiego, ul. Konińskiego
Na zakończenie adoracji nieszpory o godz. 17.30.

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Czwartek – wspomnienie (dowolne) św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła
Piątek – święto Katedry św. Piotra, apostoła
Sobota – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

Informujemy, że 11 czerwca 2019 r. ks. bp Jan Zając udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klasy III Gimnazjum i klasy VIII Szkoły Podstawowej.

Czwartek – Róża św. Rity
Piątek – Róża św. Jana Pawła II

W przyszłą niedzielę nabożeństwo 40 – godzinne według porządku:
I. godz. 15.00
Rudawa – Zamek; ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. St. Polaczka i Rudawa – domy przy szosie; ul. Śląska i ul. Krakowska, ul. Kalwaryjska, ul. Podgórska, ul. Werbownia.
II. godz. 16.00
Rudawa – (od reku); ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. St. Wyspiańskiego; Kochanów i Niegoszowice
III. godz. 17.00
Rudawa – Baranówka; ul. Ks. M. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa; Rudawa – Borek; ul. St. Polaczka, ul. Zielona, ul. T. Wojtasa, ul. Suski.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Zofia Zbrojna z Nielepic, śp. Teresa Urban z Rudawy. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z ul. Dunajewskiego(od pp. Michalik) i ul. Łanowej.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas. Niedziela – Manifest wiary. Kard. Muller ostrzega przed końcową próbą Kościoła. Źródło, W najnowszym „Małym Gościu” – bezpłatny dodatek – kalendarz na Wielki Post., który pomoże wykorzystać ten czas.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.