Za nami odpust parafialny. Jak to jest juz tradycji naszej parafii nasze świętowanie z okazji uroczystości odpustowych ku czci Patronów naszej parafii rozpoczynamy wieczorem ostatniego dnia października. Suma odpustowa została odprawiona w środę o godz. 18.00.  W tym roku uroczystość odpustowa miała szczególny charakter ze względu na wprowadzenie do kościoła  relikwii św. Rafała Kalinowskiego. Nasza parafia wzbogaciła się o relikwie nowego świętego, który za życia, wielokrotnie przybywał do Rudawy z klasztoru w Czernej. Aktu wniesienia relikwii do kościoła dokonał o. Leszek Przeor Karmelitów w Czernej.  Uroczystą Eucharystię koncelebrowali nasi rodacy ks. Sebastian Baster, ks. Grzegorz Wachal a także ks. Proboszcz Andrzej Sasuła z Radwanowic i o. Leszek Przeor z Czernej, który wygłosił kazanie. W homilii przypomniał sylwetkę i główne rysy duchowości o.  Rafała Kalinowskiego.

Po Mszy Św. odbyła się procesja eucharystyczna wokół  kościoła.  Dzieci w procesji niosły relikwie świętych patronów naszej parafii. Przy śpiewie litanii do Wszystkich Świętych prosiliśmy  naszych świętych patronów, aby nas wspierali  w drodze do nieba.
Dziękujemy Bogu za wszelkie łaski, jakie stały się naszym udziałem przez doroczne uroczystość odpustowa. Dzięki wszystkim parafianom za udział w Eucharystii i tym, którzy uświetnili naszą doroczną uroczystość  odpustową. Szczególne podziękowania należą się  Liturgicznej Służby Ołtarza, Pocztom Sztandarowym, scholi.
« z 2 »