Ogłoszenia duszpasterskie – 25 niedziela zwykła /20.09.2020 /

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej.

Poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Wtorek – wspomnienie (dowolne0 bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

Środa – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. modlimy się w intencji ojczyzny.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej do skrzyni przy bocznym  ołtarzu.

W czwartek o godz. 15.00 Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Przedszkolu – Ochronce Sióstr Służebniczek w Rudawie.

W sobotę odbędzie się 11. Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Zapraszamy Zelatorów, Róże Żywego Różańca, parafian do udziału w pielgrzymce. Program pielgrzymki: godz. 10.00 przywitanie pielgrzymów i konferencja, godz.11.15 różaniec, godz. 12.00 Eucharystia. Zapisy do środy.

W niedzielę spotkanie z rodzicami młodzieży (kl. 8 szkoła podstawowa) przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania po Mszy Św. o godz. 11.00.

Wtorek – Róża Św. Jana Pawła II

Piątek – Róża Zwiastowania NMP

Sobota – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Od piątku w kancelarii nowa księga mszalna na 2021 r.

Dziękujemy rodzinom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Niegoszowic od p. Sławomira kurek ul. Ogrodowa.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (2), Kochanowa (1), Nielepice (3), Niegoszowice (2), Pisary (1), Rudawa (6). Prosimy o dokładne adresowanie kopert. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Prasa katolicka: Dzisiaj „Gościu niedzielnym” o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąca za sobą wszystko – skarby i śmieci. Niedziela, dla dzieci Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Mieczysław Kurnik z Rudawy, śp. Janusz Prusak z Kochanowa, sp. Maria Rokicka z Dubia, śp. Andrzej Bigaj z Siedlca. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.