Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela Wielkiego Postu /11.03.2018/

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”. (św. Jan Paweł II)

Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu tzw. „Laetare”, czyli radości. W tradycji rzymskiej jest to „Niedziela Róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, a Papież złotą różę ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.
Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych po Mszy św. o godz. 11.00. Droga krzyżowa o godz. 16.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1700.

W najbliższy wtorek nasze dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum rozpoczynają rekolekcje wielkopostne. Natomiast rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się Mszą św. w sobotę (17 marca br.) o godz. 18.00 (zmiana godziny!!!).
Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, jak również na stronie internetowej parafii. Zróbmy wszystko, aby w tych ćwiczeniach rekolekcyjnych nikogo z nas nie zabrakło. Pozwólmy sobie na dotyk miłosiernego Boga i Jego łaski.

Wtorek – 5 rocznica wyboru papieża Franciszka. Polecajmy go w naszych modlitwach.
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o przynoszenie próśb i podziękowań do Matki Bożej. Jeśli nie ma intencji, tzn. że nie prosimy, a jak nie prosimy to i nie otrzymamy.
Piątek – Droga krzyżowa o godz. 16.30 (dla dzieci) i po wieczornej Mszy św. (dla dorosłych).

Od dzisiaj rusza kolejna akcja „Grudniowej Niespodzianki” zbiórki żywności i środków czystości. Celem jest udzielenie pomocy rodzinom potrzebującym z parafii i gminy Zabierzów. Prosimy o przynoszenie darów do kościoła i składanie do kosza przy bocznym ołtarzu. Zbiórka żywności i środków czystości potrwa do przyszłej niedzieli /18 marca br./.

Wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Piątek – Matki Bożej z Góry Karmel

Nawiązując do polskiej tradycji przygotowania palm wielkanocnych i święcenia ich w kościele, zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w parafialnym konkursie palm wielkanocnych.

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 6.220 zł.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcom Rudawy z ul. Osiedlowej.

Dziękujemy rodzinom, które wsparły ofiarą pieniężną remont kościoła. Złożone ofiary: Kochanów – 100 zł, Nielepice – 100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać .

Przypominamy, że nasza parafialna Droga Krzyżowa odbędzie się w Nielepicach 25 marca br. (Niedziela Palmowa) o godz. 20.00.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Szczygieł do pp. Głogowskich.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym o ograniczeniu handlu w niedzielę. Dzięki tej ustawie robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji. Niedziela – „Pozwólmy Bogu pisać historię naszego życia. Papież Franciszek. 5 rocznica wyboru Franciszka. Źródło – Wolność i Miłosierdzie idą razem – wywiad z Ks. Prałatem Ślusarczykiem, kustoszem Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
W kiosku z prasą katolicką są do nabycia „baranki’ na stół wielkanocny.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W ostatnich latach wielką popularnością cieszy się nowa forma duchowości – Ekstremalna Droga Krzyżowa. jest to rozważanie męki Pana Jezusa w trakcie nocnego marszu w samotności, milczeniu i trudzie pokonywania słabości.

Ważna informacja!!!

W tym roku po raz pierwszy będzie można wyruszyć na EDK z Krzeszowic. Rozpocznie się ona w piątek 23 marca br. w kościele św. Marcina Mszą św. o godz. 19.00. Do wyboru jest trasa krótsza wokół Krzeszowic lub dłuższa do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły dotyczące tras i rejestracji na stronie internetowej EDK (edk.org.pl).

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Rekolekcje Wielkopostne

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.

V Niedziela Wielkiego Postu (17.03 – 21.03. 2018 r.)

„Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”./św. Jan Paweł II/

Sobota  17.03. 2018

18.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży /studenci, pracujący/

Niedziela 18.03.2018

6.45 – Msza św. z nauką ogólną

8.00 – Msza św. z nauką ogólną

9.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży /kl. IV- Gim/

11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

17.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – Msza św. z nauką ogólną

Po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn i ojców

Nielepice, 7.30 – Msza św. z nauką ogólną

Brzezinka, 9.00 – Msza św. z nauką ogólną

Poniedziałek  19.03.2018

8.00 – Msza św. z nauką ogólną

18.00 – Msza św. z nauką ogólną

Po Mszy św. nauka stanowa dla kobiet i matek

Wtorek  20.03.2018

8.00 – Msza św. z nauką ogólną połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem

Środa  21.03.2018

/Dzień spowiedzi w parafii/

8.00 – 9.30 – Spowiedź

9.00 – Msza św. z nauką ogólna

10.00 – 11.00 – Spowiedź

15.00 – 16.30 – Spowiedź

16.30 – 17.00 – Przerwa w spowiedzi

17.00 – 18.00 – Spowiedź

18.00 – Msza św. z nauką ogólną połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich

Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży.

Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie

/Dzień spowiedzi/

10.00 – Msza św. z nauką dla dzieci z klas 0-III

11.00 – Spowiedź Klasy IV, V, VI, VII, oraz Gimnazjum

11.30 – Msza św. z nauką ogólną dla młodzieży (IV – Gim)

************************************************************************************************

Jubileuszowa Nowenna Miesięcy

w parafii p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.

Program:

17.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu