Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela Adwentu /23.12.2018/

Czwarta niedziela Adwentu. Już tylko godziny dzielą nas od radosnego przeżywania Tajemnicy Narodzenia Pana Jezusa.

Poniedziałek – wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o godz. 6.30. Wieczorem – wg. tradycji, – zgromadzimy się w naszych domach przy stole na Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o chrześcijańskie przeżycie tego wyjątkowego dnia. Pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne; jak dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, czy wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy do zachowania postu według tradycji.
Liturgiczny obchód Pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Pasterka w kościele o północy. (Kaplica: Nielepice, Brzezinka – godz. 22.00). Jutrznia przed Pasterką o godz. 23.30.
Taca z Pasterki przeznaczona jest Fundusz Obrony Życia SOS.

Wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Dodatkowo Msza Św. o godz.12.15. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”. Uroczyste nieszpory o Narodzeniu Pańskim o godz.17.30.

ŚrodaŚwięto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Poświęcenie owsa. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Mszy św. wieczornej nie będzie.

NiedzielaŚwięto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Św. o godz. 9.30 pomodlimy się w intencji małżonków, którzy w tym roku przeżywali „Złote Gody”.

Wtorek – Róża Zwiastowania NMP
Środa – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W minioną niedzielę podczas „Spotkania przy choince” zebraliśmy 3,600 zł. na rehabilitację Bartosza z Pisar. W imieniu Bartosza i jego rodziców składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, który w naszej parafii odbędzie się po raz pierwszy. 6 stycznia 2019 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego przejdziemy w orszaku spod boiska „Orlęta Rudawa” do naszego kościoła. Na rozpoczęcie orszaku rozdamy korony i śpiewniki i przy wspólnym śpiewie kolęd przejdziemy do kościoła, gdzie przy ołtarzu polowym oddamy hołd Dzieciątku Jezus. Już dziś zachęcamy wszystkich parafian do przygotowania barwnych przebrań królów, pasterzy, aniołów i innych strojów.
Zapraszamy całe rodziny do udziału w orszaku i wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejsze przebranie. Więcej szczegółów podamy w późniejszym terminie. Informacje dostępne na stronie internetowej parafii (Facebooku).

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na poniedziałek              ( Wigilia Bożego Narodzenia) zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Niegoszowic od p. Agaty Wąchal.

Dziękujemy rodzinom, które w ostatnim tygodniu wsparły ofiarą remont kościoła. Złożone ofiary: Brzezinka – 900 zł, Kochanów – 100 zł, Pisary – 600, Niegoszowice – 450 zł, Nielepice – 900 zł, Młynka – 300 zł, Pisary – 100 zł, Rudawa – 1650 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. Więcej informacji o remoncie na nabożeństwie na zakończenie roku.

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Przypominamy, że osoby pragnące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii, pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Na przekazie bankowym należy umieścić swoje dane (imię, nazwisko, adres) oraz dane parafii: Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie, Rynek 5 32-064 Rudawa Bank Spółdzielczy Krzeszowice: Nr konta: 62861200030010000201540001

Prasa katolicka: Dzisiaj w Gościu Niedzielnym 132 świąteczne strony i obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole. Cena 8 zł. Niedziela – z kalendarzem na Nowy Rok 2019 i płytą z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Źródło – kalendarzem na 2019

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jan Sarota z SiedlcaPolecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczny odpoczynek”.