W sobotę, 3 lutego br. Koło Gospodyń Wiejskich w Nielepicach zorganizowało spotkanie „zapustowe”. Wśród gości można było dostrzec Panią Wójt Gminy Zabierzów Elżbietę Burton a także sympatyków Koła Gospodyń Wiejskich w Nielepicach. Zapusty to czas spotkań i zabawy poprzedzający w Kościele  czas Wielkiego Postu. Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym grupy „cyganek  z Nielepic” ubranych w przepiękne barwne stroje cygańskie.

Przepiękny śpiew cygańskich melodii wprowadził  gości miłą atmosferę spotkania.  Nie zabrakło oczywiście cygańskich wróżb z kart (cyganka prawdę ci powie…). Ten moment spotkania wzbudził wśród uczestników spotkania niekłamane uśmiechy i wybuch radości.
Przy pięknie przystrojonych stołach, pełnych smakołyków, upływało spotkanie zapustowe. Oby podobne tradycje przechowały się w naszej pamięci….gdyż są mądrością narodu i Kościoła.