Na różne sposoby świętowano w naszej Ojczyźnie kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości.W całym kraju miały miejsce uroczyste akademie, apele, wieczornice, capstrzyki. Inni biegali, odwiedzali muzea, czy groby naszych bohaterów. W naszej parafii odbyły się też uroczyste wieczornice patriotyczne, czy też akademie w szkołach. W Szkole Podstawowej w Nielepicach odbyła się akademia patriotyczna. Młodzież słowem, śpiewem i tańcem przybliżyła atmosferę i klimat wydarzeń z listopada 1918 roku.
 Uczniowie ze  szkoły podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Nielepicach   przedstawili akademie patriotyczną również w  miejscowej świetlicy oraz `zapalili znicze i złożyli kwiaty  przy obeliskach rtm. Witolda Pileckiego i Żołnierzy Niezłomnych.

Tegoroczne obchody Odzyskania Niepodległości wprowadziły nas w przygotowanie i przeżywanie 100. rocznicy Niepodległości. Za rok przed nami wielkie świętowanie…