W dniach 26 – 28 marca 2019 roku odbyły się w Rudawie tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dzieci.
Nauki rekolekcyjne poprowadził ks. mgr Mirosław Cupek wikariusz parafii św. Jakuba w Więcławicach, który jeszcze niedawno był wikariuszem w naszej parafii. Dzieci z wielką radością przywitały ponownie ks. Mirosława w naszej parafii.

Tematem tegorocznych ćwiczeń duchownych był Dekalog, a dokładnie trzy pierwsze przykazania. Przez pierwsze dwa dni dzieci brały udział w naukach rekolekcyjnych w szkole. W trzecim dniu dzieci uczestniczyły w spotkaniu w kościele. Centralnym punktem trzeciego dnia ćwiczeń duchownych była uroczysta Eucharystia, poprzedzona sakramentem pojednania.

Rekolekcje wielkopostne to szczególne dni w roku szkolnym, wpisane już w kalendarz szkolny. Choć nie było wolnych dni od zajęć dydaktycznych, rekolekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Dostarczyły dzieciom wiele ważnych i ciekawych myśli, do których z pewnością nie raz warto będzie wrócić.

Dziękujemy Ks. Mirosławowi za głoszone słowo Boże.