21 lipca br. została odprawiona w Rudawie uroczysta Msza św. w intencji ofiar bestialskiego mordu mieszkańców Radwanowic. W kolejną rocznicę mordu ( 74 ) świątynia rudawska wypełniła się  mieszkańcami Rudawy  i Radwanowic na wspólnej modlitwie w intencji pomordowanych przez Niemców. Nie zabrakło obecności Wójta Gminy Zabierzów Elżbiety Burtan, sołtysów Rudawy, Radwanowic i Pisar, radnych naszej parafii (Tomasza Kasprzyka, Jana Szczepańskiego), strażaków i Pocztów Sztandarowych. Uroczystą Eucharystię koncelebrowali Proboszcz Rudawy Andrzej Badura,  Ksiądz Profesor Andrzej Zwoliński i Proboszcz Radwanowic Ksiądz Andrzej Sasuła. Kazanie okolicznościowe wygłosił profesor Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie Ksiądz Andrzej Zwoliński. W kazaniu w osobistych wspomnieniach nawiązał do tamtego dnia: „Każdego roku 21 lipca powraca ta sama historia. Powraca ta sama opowieść o tragedii mieszkańców Radwanowic. Każdego roku powraca ta sama historia lipcowego wydarzenia. Ludzie opowiadają, jak to było tamtego poranka po ulewnej burzy w Radwanowicach, która przeszła w nocy (…) Wtedy nikt nie wiedział, że zwiastowała ona o wiele większą nadciągająca tragedię.

Każdego roku nieprzerwalnie trwa w Rudawie modlitwa w intencji pomordowanych mieszkańców Radwanowic. Nie inaczej było i w tym roku…

Po zakończeniu Mszy św. uczestniczy Eucharystii udali się w procesji na pobliski cmentarz, aby pomodlić się przy grobie pomordowanych. Delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki kwiatów. Niech prawda tamtego lipcowego poranka trwa w naszych sercach i wydaje owoce w naszym życiu.