W piątek 13 lipca przeżywaliśmy kolejne tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie. Szczególną okazją do wspólnej modlitwy i rozważania przesłania Maryi z Fatimy stała się w tym roku setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Mszę Św. koncelebrowali; Ks. Proboszcz Andrzej Badura, Ks. Artur Gielata, o.  Marcin Szwarc, oblat.
Kazanie, tak jak miesiąc wcześniej, wygłosił ks. Artur Gielata. W okolicznościowym kazaniu podjął temat pielgrzymki, drogi w życiu człowieka a także narodu. „Pielgrzymowanie jest pokonywaniem na ziemi pewnego odcinka drogi do nieba” – zaznaczył kaznodzieja. „Tę drogę wyznaczają ważne wydarzenia nie tylko w naszym życiu osobistym, ale także w życiu wspólnotowym, narodowym. Albowiem Bóg wkracza ze swoją miłością w nasze ludzie drogi. Towarzyszy nam podczas naszego ziemskiego pielgrzymowania”.

Po zakończeniu Mszy Św. z kościoła wyruszyła procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskie. Rozważania różańcowe prowadziła róża męska w naszej parafii. Wspólną modlitwę zakończył uroczysty apel jasnogórski.

Bóg zapłać wszystkim, który w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego nabożeństwa. Zapraszamy parafian na kolejne fatimskie spotkania w sierpniu.