Dzisiaj, w Wielki Czwartek, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia licznie zebrali się kapłani Archidiecezji Krakowskiej, aby o godzinie 10.00 wraz ze swoim arcypasterzem, Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem, sprawować Mszę Św. Krzyżma.

Na tę Eucharystię przybyła również młodzież, która w tym wyjątkowym dniu pragnęła podziękować Bogu za sakrament Eucharystii i kapłaństwa oraz modlić się za swoich duszpasterzy. (Szczególną modlitwą, jak co roku, otoczono księży świętujących jubileusze 25- i 50-lecia kapłaństwa.)

W homilii metropolita krakowski zwrócił się do kapłanów słowami: Nie szukamy spektakularnych sukcesów. W królestwie Bożym obowiązują inne kryteria. Nie zniechęcają nas nagłaśniane nieraz, często ponad miarę, nasze słabości. Uczą nas one pokory i zachęcają do przejrzystego życia (…) Podziękował im także za wierną służbę Bogu i ludziom wyrażającą się w codziennym odprawianiu  Mszy Św. i odpuszczaniu grzechów.

Do młodzieży powiedział: Liczymy na waszą wrażliwość na sprawy zmieniającego się nieustannie świata. Liczymy na wasz bardziej komunikatywny język, w którym możecie przekazywać prawdę o Bogu i człowieku waszym rówieśnikom. Zachęcał ludzi młodych do wierności Chrystusowi i odważnego pójścia za Nim czy to małżeństwie i rodzinie czy w stanie duchownym.