Ogłoszenia duszpasterskie – 9 niedziela zwykła C /29. 05. 2016/

Trwa Oktawa Bożego Ciała. W czasie Oktawy codziennie rano i wieczór procesja eucharystyczna. Uroczyste nieszpory o 17.30. Postarajmy się, aby podtrzymać w naszej parafii tę piękną tradycję procesji eucharystycznych. Dzisiaj na Mszy św. o 9.30 procesja wokół kościoła.

WtorekŚwięto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych z procesją o 17.30.
ŚrodaWspomnienie św. Justyna, męczennika. Pierwsze nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.30.
CzwartekI czwartek miesiąca i zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy rodziców z małymi dziećmi z udzieleniem im błogosławieństwa. W tym dniu zostaną także pobłogosławione wianki. Godzina święta o 17.oo. Do adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa a także osoby, które podjęły w naszej parafii Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W Nielepicach – Msza św. o 15.15.
PiątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a zarazem I piątek miesiąca. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem dzień Patronalny Honorowej Straży Serca Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie na Mszę świętą wieczorną wszystkie członkinie Honorowej Straży Serca Pana Jezusa a także członków Męskiej Róży Różańcowej, która powstała w parafii..
SobotaI sobota miesiąca. Msza święta w kaplicy Sióstr Służebniczek o 8.oo. Odwiedziny chorych w parafii wyjątkowo w piątek od 9 – tej.

CzwartekRóża Matki Bożej Gromnicznej
PiątekRóża NMP Królowej Polski

Dziękujemy parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza rodzinom, które zaangażowały się w budowę i udekorowanie ołtarzy, jak również tym, którzy pomogli w zorganizowaniu procesji: siostrom Służebniczkom, szczególne podziękowania dla siostry Ireny, Liturgicznej Służbie Ołtarza, mężczyznom od baldachimu, dzieciom komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, księżom wikariuszom /Ks. Mirosław, Ks. Krzysztof/, panu kościelnemu, organiście, scholii młodzieżowej, a szczególne podziękowania składamy strażakom z OSP za zabezpieczenie ruchu na drodze. Dziękujemy za pięknie udekorowaną trasę Niech Pan Jezus wszystkim błogosławi.

W sobotę o godzinie 7.oo wyjazd pielgrzymów z naszej parafii na Jasną Górę w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca. W tym dniu wyjazd także dzieci komunijnych na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej o godzinie 8.oo. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych w poniedziałek o 18.3o.

Przypominamy o pielgrzymce na Dolny Śląsk i w Karkonosze/ Góra św. Anny – Wrocław – Świdnica – Krzeszów – Wambierzyce/ w dniach 20 – 23 czerwca 2016 r. Zapisy do końca maja. Dzieci z klasy IV w minioną niedzielę złożyły w darze ołtarza 3oo złotych.

W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Trwają obecnie prace porządkowe na cmentarzu. Do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie została złożona dokumentacja odnośnie prac konserwatorskich elewacji naszego kościoła. Czekamy na decyzję.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Janiny Kuflik do p. Danuty Kołodziejczyk.

Prasą katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym artykuł dlaczego kard. Stefan Wyszyński powinien być beatyfikowany? Niedziela – artykuł: „Jest nadzieja dla śpiącej Oli” rozmowa z Ewą Błaszczak znaną aktorką, matką walczącą o powrót do zdrowia swojej córki Oli a także artykuł „Turcja – bomba z opóźnionym zapłonem…” Arka – św. Piotr  dla dzieci  Ola i Jaś

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Stanisława Głowacka/82/z Nielepic. Polecamy jej miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.