Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela Wielkiego Postu /06.03.2016/.

Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu tzw. „Laetare”. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej mszy świętej. Uroczyste chrzty dzieci na mszy św. o godzinie 12.15.  W salce katechetycznej spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej o godzinie 12.oo.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 17.oo. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

W najbliższą sobotę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Pierwsza nauka ogólna na mszy świętej o godzinie 18 – tej, po mszy świętej nauka stanowa dla młodzieży pracującej i studiującej. Zapraszamy młodzież licealną, studentów i pracującą na spotkanie rekolekcyjne.

Dokładny plan rekolekcji znajduje się na kartach wyłożonych na bocznym ołtarzu i na stronie internetowej parafii. Zróbmy wszystko, aby w tych ćwiczeniach rekolekcyjnych nikogo z nas nie zabrakło. Pozwólmy sobie na dotyk Miłosiernego Boga i Jego łaski.

Poniedziałek  – wspomnienie św. męczennic Perpetuy i Felicyty

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek – nabożeństwo Drogi krzyżowej o 16.3o dla dzieci prowadzi oaza Dzieci Bożych, dla dorosłych po mszy świętej wieczornej prowadzi Krąg Biblijny.

Wtorek  – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Katecheza dla młodzieży przed bierzmowaniem: poniedziałek – klasa I gimnazjum, wtorek – klasa II gimnazjum. Spotkanie rozpoczyna się Eucharystią o 17.oo.

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie informuje, że wnioski o przyjęcie 6 i 7 latków do klasy I oraz 5 i 6 latków do oddziału przedszkolnego przyjmowane są w sekretariacie szkoły od 1 do 31 marca 2016.

W dniu 9 marca br. /tj. środa/ o godzinie 10.oo w Przychodniu lekarskiej w Rudawie o odbędą się badania USG przepływów szyjnych i kończyn, USG tarczycy, USG nerek i płuc oraz echo serca. Cena jednego badania 55 zł. Bliższe informacje w Przychodni.

W przyszłą niedzielę zapraszamy parafian na Kiermasz Wielkanocny. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych zostanie przekazany dzieciom niepełnosprawnym z Młynki i za zakup wózka dla Damiana.   Wieczorem zapraszamy do salki katechetycznej na prelekcję pt. „Żołnierze wyklęci”, którą wygłosi nasz parafianin Piotr Kuruc, pracownik IPN w Krakowie. Początek spotkania o godzinie 19.30.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu parafianom z Rudawy: ul. Łanowa, ul. Dunajewskiego, ul. Osiedlowa, Rudawa – Borek: ul. Polaczka, ul. Zielona, ul. Wojtasa oraz mieszkańcom z Brzezinki. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Strażacy Gminy Zabierzów zwracają się z apelem o nie wypalanie traw i nieużytków rolnych, które powodują zagrożenie dla mienia i życia ludzkiego.

Z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Kobiet pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia wszystkim Paniom z naszej parafii. Życzymy obfitości łask Bożych i radości codziennego życia..

Do kosza wystawionego przy bocznym ołtarzu zbieramy żywność i środki czystości dla biednych rodzin z parafii i gminy Zabierzów. Akcja prowadzona przez „Grudniową niespodziankę” będzie trwała do przyszłej niedzieli. „Baranki” wielkanocne w kiosku z prasą katolicką.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Pisar od p. Agaty Wawrzon do pp. Lorenc.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janina Piątkowska z Młynki, śp. Zofia Korbiel z Niegoszowic, śp. Stanisław Węgiel z Brzezinki, śp. Marcjanna Zwolińska z Rudawy.  Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym  – kiedy spowiedź jest szczera?- o czwartym warunku dobrej spowiedzi. A także chrzest Mieszka prawdopodobnie odbył się 14 kwietnia, by w tym dniu w roku 966 wypadała Wieka Sobota. Niedziela – Wybitne Polki /warto przeczytać/ Źródło –  Relikwie Roku Miłosierdzia  Ola i Jaś