34 niedziela zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata / 26.11.2017/

Dziś z racji uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy Świętej o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Pana Jezusa. Wszyscy, którzy są w stanie łaski uświęcającej, nie mają przywiązania do żadnego grzechu i pomodlą się w intencjach Ojca Świętego mogą uzyskać odpust zupełny.

Czwartek – święto św. Andrzeja, apostoła
Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Na godz. 17.00 zapraszamy młodzież z klasy III gimnazjum. W Brzezince – Msza św. o godz. 15.15.
Sobota – wspomnienie (dowolne) bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera a zarazem pierwsza sobota miesiąca. Msza św. u sióstr o godz. 8.00. Odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Zachęcamy do zgłaszania osób chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św., a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. Przypominamy, że chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych lub w zakrystii.
Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza róża męska w parafii.

Piątek – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Niedziela – Róża NMP Królowej Polski

Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. W tym okresie będziemy sprawowali Msze święte roratnie, na które serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, a szczególnie przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii i Bierzmowania.

W najbliższą niedzielę zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00 w intencji Księdza Proboszcza z okazji imienin. Po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci komunijnych w salce

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny z ul. ks. Siedleckiego (od pp. Włodarczak do p. Jerzego Nęcka).

Taca za tydzień przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym o tym jak zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny. Dlatego wstyd trzeba w sobie chronić, a nie niszczyć go. W numerze także: o cudownym obrazie św. Józefa w Kaliszu. Niedziela – artykuł: Czy koniec świata się spóźnia? Źródło – Czcigodny Sługa Boży Jan Tyranowski. W najnowszym Małym Gościu bezpłatny dodatek – lampion roratni.

Od przyszłej niedzieli w kiosku z prasą katolicką świece Caritas na wigilijny stół.

Informujemy, że pan organista rozpocznie w tym tygodniu roznoszenie opłatków na wigilijny stół. Opłatki zostały poświęcone na Mszy Św. o godz. 6.45. Odwiedzanie rodzin naszej parafii rozpocznie pan Piotr od Kochanowa a następnie pozostałe miejscowości parafii. Przy okazji otrzymania opłatków składamy ofiary. Niech będzie to wyraz naszej wdzięczności za pracę pana organisty pośród nas. Szczegółowy plan wywieszony na tablicy ogłoszeń.

Wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i urodziny, składamy najserdeczniejsze życzenia. Życząc im błogosławieństwa Bożego, polecamy ich Bogu przez wstawiennictwo Maryi i świętych patronów.