Ogłoszenia duszpasterskie – 33 niedziela zwykła A /19.11.2017/

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
Wtorek – Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
Środa – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera, i Towarzyszy
Sobota – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
Niedziela – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana Wszechświata. Na Mszy Św. o godz. 11.00 przyjęcie do Służby Liturgicznej Ołtarza nowych ministrantów.

W minioną niedzielę zebraliśmy do puszek 1.200 zł na „Pomoc dla chrześcijan w Iraku”. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

Przypominamy, że organizujemy po raz kolejny akcję „Grudniowa niespodzianka”. Poszukujemy „świętych Mikołajów”, którzy darem serca obdarują pomocą konkretną rodzinę potrzebującą pomocy z terenu naszej Gminy i parafii. Więcej informacji na stronie internetowej Gminy Zabierzów i tablicy ogłoszeń.

Środa – Róża św. Jana Pawła II
Sobota– Róża Zwiastowania NMP
Niedziela – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W piątek,  24 listopada br. o godz. 13.00 odbędzie się w Rudawie w Świetlicy Wiejskiej ul. Rynek 2,  spotkanie  poświęcone sprawie jakości powietrza i jego wpływu na zdrowie.

Dziękujemy rodzinom z parafii, które wsparły ofiarą pieniężną remont elewacji kościoła. Złożone ofiary: Brzezinka – 200 zł, Młynka – 100 zł, Niegoszowice – 600 zł., Nielepice – 300 zł., Pisary – 200 zł, Rudawa – 600 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z ul. ks. Siedleckiego (od p. Bednarska ).

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym dodatek – kalendarz ścienny na rok 2018 ze św. Józefem. Ponadto w Gościu; aż trudno uwierzyć, że w 2016 roku 5400 Polaków odebrało sobie życie. To więcej, niż zginęło w wypadkach samochodowych. Niedziela – Na ratunek człowiekowi –           I Światowy Dzień Ubogich. Źródło – Tadeusz Kościuszko bohater narodowy.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Kubaty z Pisar,  śp. Henryk Florek z Rudawy. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i urodziny, składamy najserdeczniejsze życzenia. Życząc im błogosławieństwa Bożego polecamy ich Bogu przez wstawiennictwo Maryi i świętych patronów.