Ogłoszenia duszpasterskie – 33 niedziela zwykła A /15.11.2015/

Dzisiaj po każdej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo eucharystyczne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.3o.

Wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Środa –  wspomnienie bł. Karoliny Kóżkówny, dziewicy i męczennicy. Po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek  – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

Piątek  – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

Sobota  – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie roku liturgicznego w Kościele. Po mszy św. o 9.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt zawierzenia świata Najświętszemu Sercu Jezusa.

Czwartek – Róża świętego Józefa

Niedziela– Róża świętego Jana Pawła II

Za niespełna 36 tygodni młodzież z całego świata spotka się z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Światowe Dni Młodzieży, oprócz wymiaru duchowego, są także poważnym wyzwaniem organizacyjnym. Każdy, kto chce włączyć się w przygotowanie wydarzenia może je wesprzeć angażując się w najbardziej potrzebne działania lub finansowo.

Już dzisiaj – w niedzielę 15 listopada – będzie taka możliwość. W kościołach w całej Polsce przeprowadzona zostanie zbiórka na tacę na rzecz Światowych Dni Młodzieży. Jej cel jest bardzo konkretny: gromadzenie środków na przygotowanie uroczystości liturgicznych podczas spotkania młodzieży z całego świata.

Taca dzisiejsza przeznaczona na organizację ŚDM w Krakowie.

Jeżeli Twoją życiową misją jest pomnażanie dobra, jeżeli chcesz być narzędziem w Bożych rękach i wierzysz, że On może zdziałać przez nas wielkie rzeczy, jeżeli masz w sobie głębokie pragnienie służby innym, a ponadto odwagę, aby działać mimo różnych przeciwności – zostań wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016!

Spotkanie chętnych do pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży-  Kraków 2016 – w sobotę po wieczornej mszy św. Zapraszamy do salki na „organistówce”!!!

Na pomoc dla chrześcijan z Syrii w minioną niedzielę zebraliśmy 1.121 złotych.  Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny – składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dziękujemy parafianom z Rudawy, którzy, w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy rodziny z ul. Legionów Polskich/ od pp. Kurnik/ i ul. Wyspiańskiego

Prasa katolicka:  W dzisiejszym Gościu niedzielnym – nieznane kulisy zamachu na Jana Pawła II. Agca nie był sam… Niedziela – gdy modlitwa staje się ostatnią nadzieją/ o prześladowaniu  chrześcijan w Tanzanii/  Źródło – Agnieszka dała radę…

Cuda i łaskiOla i Jaś

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Stefan Wąchal z Rudawy, śp. Janina Kozioł z Siedlca, śp. Stanisław Puchalski z Kochanowa. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Światowe Dni Młodzieży, oprócz wymiaru duchowego, są także poważnym wyzwaniem organizacyjnym. Każdy, kto chce włączyć się w przygotowanie wydarzenia może je wesprzeć angażując się w najbardziej potrzebne działania lub finansowo. Już niedługo – w niedzielę, 15 listopada – będzie taka możliwość. W kościołach w całej Polsce przeprowadzona zostanie zbiórka na tacę na rzecz Światowych Dni Młodzieży. Jej cel jest bardzo konkretny: gromadzenie środków na przygotowanie uroczystości liturgicznych podczas spotkania młodzieży z całego świata.

Skala przedsięwzięcia jakim jest ŚDM z trudem przemawia do wyobraźni. To tak, jakby na kilka dni liczba mieszkańców Krakowa podwoiła się a może nawet potroiła (mówi się przecież nawet o 2 milionach gości!!!). Do Krakowa przybędzie papież Franciszek i kilkanaście tysięcy kapłanów z całego świata.

Do obowiązków gospodarza – Komitetu Organizacyjnego ŚDM należy godne przyjęcie i zorganizowanie pobytu pielgrzymom oraz przygotowanie uroczystości religijnych. Opatrzność z pewnością będzie czuwać, ale opatrzność działa przez ludzi. Przez ich hojność i zaangażowanie.

ŚDM są przede wszystkim wydarzeniem religijnym. Organizacja liturgii ze względu na liczbę uczestników wymaga szczególnych działań. Do rozdawania Komunii Świętej będzie potrzebnych 10 tys naczyń liturgicznych, 5 mln komunikantów (na ich wypiek trzeba ok. 5 ton mąki) a pomocnicy kapłanów przy rozdawaniu Komunii Świętej otrzymają 1 000 parasoli (gdyby je wszystkie rozłożyć przykryłyby 5 boisk do koszykówki!!!).

Do Krakowa, wraz z młodzieżą, przybędą kapłani z całego świata. Na czas liturgii założą ornaty ze specjalnie zaprojektowanym wzorem (każde Światowe Dni Młodzieży mają własny). Trzeba będzie uszyć dla nich 12 000 szat liturgicznych oraz 1000 mitr oraz szat liturgicznych dla biskupów i kardynałów.

Na Błoniach nastąpi powitanie papieża Franciszka, zostanie odprawiona msza św. na rozpoczęcie ŚDM i droga krzyżowa. W Brzegach będzie miało miejsce główne spotkanie papieża Franciszka z młodzieżą. To wydarzenie, dzięki telewizji i internetowi, zobaczą ludzie w każdym zakątku na świecie. Wspierając budowę ołtarzy w tych miejscach możemy później mówić: Jest w nim i mój udział.

Wszystkie te przedsięwzięcia są finansowane przez Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży. Każda pomoc się liczy. Nawet niewielkie datki będą dużym wsparciem dzieła, które wspólnie przygotowujemy.

Każdy, komu leży na sercu dobra organizacja Światowych Dni Młodzieży w Krakowie może włączyć się w ich przygotowanie. Na miarę swoich możliwości – oczywiście!