Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Poświęcenia Własnego Kościoła /29.10.2017/

Dzisiaj w Kościele obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Na Mszy Św. o godz. 9.30 uroczyste „Te Deum”. Pragniemy w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność Panu Bogu za dar Jego obecności w naszej świątyni. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej diecezji.

Wtorek – dzień powszedni. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Wszystkich Świętych. Suma odpustowa o godz.18.00. Zapraszamy parafian do uczczenia Świętych Patronów naszej parafii. Do kościoła zostaną wprowadzone relikwie Św. Rafała Kalinowskiego. Szczególnie zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, młodzież, panów do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów.

W tym dniu nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 na które zapraszamy Róże Żywego Różańca. Prosimy parafian o przyniesienie świec na procesję.

Środauroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte wg. porządku niedzielnego. Wieczornej Mszy Św. nie będzie. Uroczyste nieszpory w kościele o godz. 13.30. Msza Św. na cmentarzu za zmarłych parafian o godz. 14.00. Po Mszy Św. procesja do Pięciu Stacji połączona z wypominkami za zmarłych.

Czwartekwspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00, 17.00. Procesja wokół kościoła połączona z wypominkami o godz. 16.30. Z racji I czwartku Msza Św. w Nielepicach św. o godz. 15.15

PiątekI piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Po Mszy Św. katecheza dla młodzieży III klasy gimnazjalnej. Brzezinka – Msza Św. o 15.15

Sobotawspomnienie św. Karola Boromeusza zarazem I sobota miesiąca. Msza Św. u sióstr o godz. 8.00. Odwiedziny chorych o godz. 9.00. Modlitwa różańcowa w intencji pokoju na świecie połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Do modlitwy zaprasza róża męska Żywego Różańca.

Pamiętajmy, że Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o naszych zmarłych. Pomódlmy się na grobach naszych bliskich zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za każde dobro przez nich uczynione, prosząc dla nich o dar nieba.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną, 1 listopada lub w Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. Natomiast wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada, nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.

Dziękujemy parafianom z Rudawy którzy posprzątali kościół i złożyli ofiarę. Do sprzątania w poniedziałek (rano) zapraszamy rodziny z ul. Legionów Polskich/ od pp. Kurnik/ i ul. Wyspiańskiego a na sobotę mieszkańców ul. Na Skarpie /od pp. Moń/.

Za tydzień taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące do codziennego odmawiana. Niedziela – piękny artykuł: Dokąd idziesz Europo. Źródło ,  ArkaZnaki życia wiecznego – święci, których ciała pozostały nienaruszone.

Wszystkim parafianom z okazji przeżywanego odpustu życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła Helena Solarz z Nielepic. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.