Ogłoszenia duszpasterskie – 25 niedziela zwykła /24.09.2017 /

Przeżywamy dzisiaj w naszej Ojczyźnie Niedzielę Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pragniemy dziękować Bogu Narodowy Kongres Trzeźwości, prosząc by zaowocował trzeźwością wszystkich Polaków.

Poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa
Środa – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
Czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu przypada 6 rocznica święceń bpa Grzegorza Rysia oraz bpa Damiana Muskusa.
Piątek– święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
Sobota – wspomnienie św. Hieronima.
Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca października. O godz. 17.00 uroczyste Nabożeństwo różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy. Podczas nabożeństwa wręczenie różańców dzieciom z klasy trzeciej przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Tradycyjnie do udekorowania ołtarzy zapraszamy rodziców dzieci klasy III /sobota – godz. 9.30/.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Dzisiaj o godz. 17.00 w Świetlicy Wiejskiej w Rudawie, ul. Rynek 2 odbędzie się Zebranie Wiejskie mieszkańców Rudawy. Zaprasza Sołtys Rudawy.

Informujemy, że ostatnim tygodniu na cmentarzu został naprawiony dach na kaplicy Ks. Marcina Siedleckiego. ( zniszczony przez wandali i złodziei blachy). Koszt prac wyniósł 5 tys. złotych. Został także ukończony chodnik z kostki brukowej na nowym cmentarzu. Koszt chodnika 8 tys. złotych.

W Brzezince dobiegł końca remont wieżyczki na kościele. Została położona nowa blacha. Koszt całego remontu wyniósł 26.5 tys. złotych ( materiał, robocizna, rusztowanie). Wszystkim ofiarodawcom wspierającym  dzieła naszej w parafii składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę (tj.30 września br.) odbędzie się VIII Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Program pielgrzymki: godz. 9.30 – modlitwa w sanktuarium św. Jana Pawła II, godz. 10.00 – procesja różańcowa, 12.00 – Eucharystia w Bazylice Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy Róże Różańcowe do udziału w pielgrzymce. Zapisy w zakrystii /do środy/.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży z klasy III Gimnazjum.

Poniedziałek – Róża Zwiastowania NMP
Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Informujemy, że 1 października w Krzeszowicach o godz. 16.00 (parafia św. Marcina) rozpoczyna się kurs przedłamałżeński.

Dziękujemy parafianom z Rudawy (ul. Śląska) za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Józef Kaczmarczyk z Pisar. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym o małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo, a oni pomimo tego, że cały świat mówi im, że mąż czy żona nie wrócą i powinni sobie znaleźć kogoś innego, jednak w samotności czekają. Bo jak mówią – ślubowali wierność „w dobrej i złej woli. Ponadto w Gościu – jak się robi jezioro? Pod Bełchatowem powstaje gigantyczny zbiornik, który zmieści pięć razy więcej wody niż Śniardwy i będzie największym jeziorem Polski. Niedziela – Dodatek dla seniora: Niezbędnik Emeryta. Źródło – o aniołach – Obrońcy chwały Boga.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.