Ogłoszenia duszpasterskie – trzecia niedziela wielkanocna /10.04.2016/

Trzecia niedziela wielkanocna jest przeżywana w Polsce jako Niedziela Biblijna. Tegorocznym hasłem całego VIII Tygodnia Biblijnego (10–16 kwietnia) są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” (19,5). To nawiązanie do hasła roku duszpasterskiego i do 1050. rocznicy chrztu Polski. Celem Tygodnia Biblijnego jest ożywienie duszpasterstwa biblijnego i przypomnienie wiernym o znaczeniu słowa Bożego, które jest źródłem prawdy i łaski Bożej. Po mszy św. o 11.oo spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
Poniedziałek – próba liturgiczna przed bierzmowaniem dla młodzieży klasy III gimnazjum /godz. 6.45/ Triduum modlitewne dla młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania /środa, czwartek piątek/.
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spowiedź dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania od 17.oo.
Piątek – spotkanie „Kręgu Biblijnego” po mszy św. o 18.oo.
Środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Piątek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Sobota – Róża Matki Bożej z Góry Karmel
W najbliższą sobotę rozpoczyna się w naszej parafii czas wizytacji kanonicznej. Będziemy gościć w parafii ks. bpa Jana Zająca w sobotę, niedzielę i poniedziałek. Na rozpoczęciu wizytacji w sobotę /16 kwietnia / ks. biskup udzieli naszej młodzieży gimnazjalnej sakramentu bierzmowania. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i ulotkach..
Program wizytacji przedstawia się następująco:
Sobota /16 kwietnia 2016/
Siedlec / kaplica Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana/
Godzina 15.oo
Msza święta dla mieszkańców Siedlca
Spotkanie z Siostrami Najświętszej Duszy Chrystusa Pana
Godzina 16.oo
Odwiedziny chorych w rodzinie/Pisary/
Brzezinka /kaplica p.w. św. o. Maksymiliana Kolbe/
Godzina 16.3o
Msza święta z błogosławieństwem małżonków i osób samotnych
Rudawa / kościół parafialny/
Godzina 18.oo
Powitanie biskupa i rozpoczęcie wizytacji kanonicznej w parafii
Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży
Spotkanie z księżmi Dekanatu Krzeszowice
Niedziela /17 kwietnia 2016/
Godzina 6.45
Msza święta z błogosławieństwem małżonków /40 +/ i osób samotnych
Godzina 8.oo
Msza święta z błogosławieństwem małżonków /30+/ i osób samotnych
Godzina 9.3o
Msza święta z błogosławieństwem małżonków /20+/ i osób samotnych
Spotkanie z młodzieżą / szkoła średnia i Gimnazjum/
Spotkanie z Oazą Rodzin/Kościół Domowy/
Godzina 11.oo
Msza święta z błogosławieństwem małżonków i dzieci /młode małżeństwa/
Spotkanie z Liturgiczną Służbą Ołtarza /Oaza Dzieci Bożych /Schola młodzieżowa /Schola dziecięca/
Nielepice /kaplica św. Józefa/
Godzina 13.3o
Msza święta z błogosławieństwem dla osób samotnych
Odwiedziny chorych w rodzinie/Nielepice/
Rudawa
Godzina 15.oo
Odwiedziny cmentarza i modlitwa za zmarłych parafian
Spotkanie z grupami modlitewnymi
/Róże Różańcowe, Honorowa Straż Serca pana Jezusa, Szkolne Koło Różańcowe, Krąg Biblijny, Zespół Charytatywny/
Godzina 16.oo
Spotkanie z rodziną wielodzietna /Sowiarka/
Godzina 17.oo
Spotkanie z Rada Parafialna
Godzina 18.oo
Msza święta z błogosławieństwem małżonków i osób samotnych
Poniedziałek /18 kwietnia 2016/
Godzina 10.3o
Spotkanie z nauczycielami i uczniami Szkoły Podstawowej w Nielepicach
Godzina 12.3o
Odwiedziny Domu Sióstr Służebniczek Starowiejskich w Rudawie
Spotkanie z dziećmi i wychowawcami z Przedszkola
Godzina 13.3o
Spotkanie z nauczycielami Zespołu Szkół w Rudawie

Dziękujemy rodzinom z Pisar i młodzieży gimnazjalnej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar/ od pp.Szarek do pp. Koszy/ i młodzieży bierzmowanej, która w najbliższą sobotę otrzyma z rąk ks. bpa Jana Zająca sakrament bierzmowania.
W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Marian Prusak /84/ z Kochanowa, śp. Adam Piątek /74/ z Brzezinki. Polecamy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym o życiu na pełniej petardzie ks. Jana Kaczkowskiego/ relacja z pogrzebu/ Niedziela – artykuł: Od chrztu wszystko się zaczęło…/ główne uroczystości 1050 rocznicy chrztu Polski w Poznaniu i Gnieźnie/ Źródło – Święci Mieszka
Cuda i łaski Ola i Jaś – płyta Ziarenko Matki Bożej i składanka Mały Gość

Z życia parafii:  Oczekując na pasterską wizytę następcy apostołów w naszej wspólnocie, prośmy pokornie o błogosławieństwo Boże dla księdza biskupa Jana i całej naszej parafii:

• o umocnienie naszej wiary, nadziei i miłości,
  • o łaskę nawrócenia i szczerą spowiedź dla członków naszej wspólnoty,
  • o potrzebne łaski dla chorych, samotnych i cierpiących,
  • o światło i moc Ducha Świętego dla odwiedzającego nas biskupa,
  • o dobre owoce wizytacji, a wśród nich o dar nowych powołań z naszej parafii,

Modlitwa

Boże, miłosierny Ojcze, Ty przez swego Syna Jezusa Chrystusa gromadzisz swoje dzieci w jednym Kościele. Spraw, aby nasza wspólnota, zgromadzona przy biskupie Janie, który przybywa do nas w Twoim imieniu, doznała Twojej pomocy we wszystkich potrzebach. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.